1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Sizi Arayan Hangi Amaçla Arıyor? – Google Doğrulanmış Çağrılar Hizmeti

Sizi Arayan Hangi Amaçla Arıyor? – Google Doğrulanmış Çağrılar Hizmeti

googlearayan

Bu zamana kadar yabancı numaralardan birçok çağrı aldık, hatta ve hatta yabancı numaralardan gelen çağrılar nedeniyle dolandırıldık. Artık işletme gözüyle bakılan veya gerçekten işletme olan firmalardan bir çağrı geldiğinde, firmanın sizi hangi amaçla aradığını telefonu açmadan da öğrenebileceksiniz. Yani arayan numara, firma ismi ve neden arandığınız artık ekranda yazacak. Google Doğrulanmış Çağrılar hizmeti, bu sıralar kullanılmaya başlandı. Peki yeni özelliğin ne gibi avantajları olacak?

Google Doğrulanmış Çağrılar Testlere Başladı

Bildiğiniz gibi sıradan bir banka tarafından aransak bile, çoğu zaman artık konuşmak bile istemiyoruz. Kredi kartı satışları ve bilgi güncelleme işlemleri bile olsa son derece sıkılıyor, anında telefonu kapatmak istiyoruz. Artık yeni özellikle beraber bu durumlara gerek kalmayacak. Çünkü bir firma veya kurum tarafından arandığınızda, ekranda firmanın ismi, numarası ve ne için arandığınız yazacak. Bu süreçte çok önemli bir bilgi olup olmadığına dikkat ederek telefonu meşgule atabilecek veya açabileceğiz.

Durum öyle ki bazı çağrıları yanıtladığımızda gerçekten vaktimiz boşa gidebiliyor. Yeni özellikle beraber artık telefon çaldığında açtığıma değecek mi, değmeyecek mi gibi bir mukayese yaparak telefona yöneleceksiniz. Bu sayede zaman kaybının önüne geçecek, artık uzun ve boş sohbetler yapmayacaksınız. Şu an yeni özelliğin Brezilya’da denendiği bilgisi gelse de, tüm platformlara çıkış tarihi bilinmiyor.

Dolandırılma Olaylarının Önüne Geçilecek

Bildiğiniz üzere bir marka veya kurumdan aradığını belirterek inşaları dolandıran dolandırıcılar, bu özellikle beraber yöntem değiştirmek zorunda kalacak diyebiliriz. Çünkü siz bir firma tarafından arandığınızda, ekranda firmanın adı ve numarası yazacak. Sıradan bir numara aradığında bu özellik aktif olmayacak ve gerçekten söz konusu kurum tarafından aranmadığınızı bilecek ve ona göre hareket edebileceksiniz.

Ayrıca firma tarafından gelen çağrılarda görüşme gerçekleşsin veya gerçekleşmesin arama kayıtları da Google altyapısından tamamen silinebilecek. Şimdilik Brezilya’da denenen özelliğin çıkış tarihi kesinleştiği zaman, sizlere yeniden bilgi vereceğiz.

Önerilen Yazı
Huawei P20 Kullanıcılarına Müjde
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap