1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Sivrisinekten Korona Virüsü Bulaşıyor Mu? Bilimciler Açıkladı!

Sivrisinekten Korona Virüsü Bulaşıyor Mu? Bilimciler Açıkladı!

2020-07-20_12-35-18

Sivrisinekten korona virüsü geçiyor mu ya da bulaşıyor mu? Bu konuya dair bilimciler detaylı bir liste ve tasarım hazırlayarak bizlere sunmaya başladılar. Bu konuya ilişkin yapılan analizlerde ve çalışmalarda Covid-19 dahilinde pek çok çözüm sunuluyor diyebiliriz. Yaz aylarının sıkıntılı günlerinde karşımıza çıkan bu sinekler için bir çalışma yapıldı ve bir sorun olmadığı ortaya çıktı.

Kansas Eyalet Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırmaya göre, sivrisineklerin COVID-19’u taşıma ihtimallerinin söz konusu olmadığı açıklandı. Bu araştırmanın öncesinde DSÖ de konuya ilişkin bir açıklama yapmış ve “COVID-19’un sivrisinekler ile bulaştığına dair bugüne kadar herhangi bir bilgi veya kanıt çıkmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Sivrisinekten Korona Virüsü Bulaşıyor mu sorusu çok merak ediliyordu!

Bilimsel olarak da yayınlanan bu durum, hepimize bir mesaj veriyor aslında. Araştırmacılar tarafından ön plana çıkarılan bütün bu seçenekler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Sıtma gibi, sarıhumma gibi ya da benzeri hastalıklar için çeşitli araştırmalar yapılmış durumda. HIV virüsünün etkilerine bakacak olursak da farklı bir çalışma ve beklenti de kendi içinde değişmiş ve yenilenmiş oluyor. Bu yüzden biyolojik yapılar dahilinde kendiniz de bu bilgileri görebilirsiniz. Detaylı bir yapıda ön plana çıkarılan bu araştırmalar herkese bir yol gösterecektir. En azından insanların kendi tercihleri konusunda organize ettiği bütün bu seçenekler için yapısal farklılıkları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap