1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Sır Perdesi Aralandı Maserati Yeni Kompakt SUV Modelinin İsmini Duyurdu

Sır Perdesi Aralandı Maserati Yeni Kompakt SUV Modelinin İsmini Duyurdu

Maserati yeni kompakt SUV modelinin ismi

Ünlü otomobil üreticilerinden Maserati, yeni spor otomobili MC20 modelinin yanında ilerleyen günlerde Porsche Macan’a rakip olacak SUV modelinin ismini de duyurdu. İşte Maserati yeni kompakt SUV modelinin ismi.

Maserati uzun süredir beklenen geri dönüşü nihayet gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu geri dönüş ile birlikte, Maserati Corsa yani “MC” rozeti 2000’li yıllarından başından sonra ilk kez yeni bir otomobil üzerinde yollara çıkmaya hazırlanıyor. Maserati’nin kendi içerisinde geliştirilen Nettuno motoruyla birlikte dikkat çeken Maserati, ilerleyen günlerde yollara çıkartmayı planladığı yeni kompakt SUV modeli ile ilgili de önemli bilgiler paylaştı. Maserati Levante’nin altına konumlandırılacak olan yeni SUV modeli doğrudan Porsche Macan’ı hedef alıyor.

Maserati Yeni Kompakt SUV Modelinin İsmi

Maserati’nin bir süredir beklenen yeni kompakt SUV modelinin ismi “Grecale” olacak. Maserati yeni kompakt SUV modelinin ismi “Akdeniz’in şiddetli kuzey – doğu rüzgarı”ndan geliyor. Maserati Grecale modelinin nasıl bir tasarımla geleceği ve donanım kısmında neler sunacağı merak konusu. Maserati Grecale modelinin isminin yanında siyahlar içerisinde ipucu görseli de yayınlandı.

Maserati Grecale Tam Elektirikli Versiyona Sahip Olabilir

Maserati Grecale modelinin Alfa Romeo’dan bilinen Giorgio platformu üzerinde geliştirileceği aktarılıyor. Grecale modelinin üretiminin ise İtalya’da bulunan Cassino fabrikasında gerçekleştirileceği aktarılan bilgiler arasında. Maserati’nin MC20 modelinde olduğu gibi Grecale modelinde de benzinli motor seçeneğinin yanında tam elektrikli bir versiyonunu da tanıtacağı düşünülüyor. Maserati Grecale  modelinin eğer ki bir aksaklık olmaması durumunda 2021 yılında yollara çıkması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap