1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. Sinema Salonları Temmuz Ayında Açılıyor

Sinema Salonları Temmuz Ayında Açılıyor

sinema

Corona Virüsü sebebiyle alınan tedbirler arasında yer alan sinema salonlarının kapatılmasıyla ilgili açılacağı gün belli oldu. Hükümet tarafından son zamanlarda açıklanan vaka sayılarının giderek düşmesi nedeniyle: Sinema Salonları Temmuz Ayında Açılıyor 

Sinema Salonları Temmuz Ayında Açılıyor

Sanattan spora, eğitimden ulaşıma gelinceye dek hemen her alanı derinden etkiledi. Dünyanın dört bir yanından insanları evlerine kapandı. Hal böyle olsa bile alınan sıkı önlemler ve sosyal izolasyon sayesinde pek çok ülkede vaka sayısı düşüşe geçti. Uzun süredir sokağa çıkma yasağı gibi ciddi önlemler alan ülkelerde salgının etkisi azalınca hayatın normale dönülmesi için ilk adımlar atılmaya başlandı. Türkiye’de salgın tam manasıyla kontrol altına alınmamış olsa dahi son günlerde açıklanan vaka sayılarında olan düşüşten ötürü normale dönüş planı hazırlandı.

2021 yılının ilk aylarına kadar uzanan uzun bir süreçte hayatın adım adım normale dönmesini öngören bu eylem planında sinema ve tiyatro salonu gibi eğlence mekanlarının ne zaman yeniden açılacağı da belirlendi. Alınan kararlar doğrultusunda sinema salonlarının temmuz ayının başında yeniden açılması planlanıyor. Türkiye genelinde hemen her avm de bulunan en büyük sinema salonu zinciri olan Cinemaximum da salonlarını 3 Temmuz 2020 tarihinde açmayı planlıyor.

Önerilen Yazı
Mucize Doktor İçin Flaş Karar Alındı!

Her ne kadar sinema salonları açılma kararı alsa da izleyici sayısına kısıtlama getirilmesi gibi bazı tedbirlerin olacağını hemen hepimiz öngörebiliyoruz. Yani bir sinema salonunda salon dolusu seyirci görmemiz mümkün olmayabilir. Hatta bir koltuk boş bir koltuk dolu bile oturtabilirler. Nasıl bir senaryo izlediklerini bilmiyoruz ama ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap