1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Samsung, Yeni Sensörü İle Sony’e Rakip Olacak

Samsung, Yeni Sensörü İle Sony’e Rakip Olacak

Samsung Yeni Sensörü İle Sony'e Rakip Olacak

Dev teknoloji markası olan Samsung tarafından yeni gelen bilgilere göre Sony’nin uykuları kaçacak. Samsung, Yeni Sensörü İle Sony’e Rakip Olacak 

Samsung, Yeni Sensörü İle Sony’e Rakip Olacak

50MP’lik bir kamera sensörü üzerinde çalışma gösteren Samsung, Sony’e rakip olacak gibi gözüküyor. Samsung, telefon kameraları üzerine atılımlarını devam ettiriyor. Samsung tarafından 48MO, 64MP ve 108MP kamera sensörlerinden sonra bir adım daha geri giderek daha düşük çözünürlüklü bir sensör tanıtmaya hazırlık yapıyor.

Ice Universe’a göre Samsung kısa süre sonra 1 ya da 1,3 inç boyutunda 50 megapiksellik bir kamera tanıtmayı düşünüyor. Karşılaştırma yapıldığında ise 108MP ISOCELL Bright HMX’in 1/1,33 inçlik bir sensör olduğunu ve 0.8µm piksel boyuta sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Dolayısıyla Samsung tarafından üretilecek olan 50MP’lik sensörün pikselleri bir nebze daha büyük olacak. Bu sensör, Sony IMX700’e rakip olacak gibi gözüküyor.

Önerilen Yazı
Sony Açıkladı: PS5 Haziran Ayında Gösterilebilir

Piksel boyutu oldukça gelişmiş olan imaj sensörleri, daha yüksek ışık duyarlılığı, dolayısıyla da daha düşük aydınlatma performansı sunacaktır. Bu tür sensörler, düşük aydınlatılmış alanlarda çekilen videolarda da daha aydınlık görüntüler sunmakta. Yeni sensör hangi telefonlarda kullanılacak henüz net bilgimiz bulunmamakta. Henüz tanıtım tarihi belli olmasa dahi Samsung’un 150MP’lik, 250MP’lik ve 600MP’lik yeni sensörler üzerinde çalıştığı da söylenmektedir. Yaz aylarında tanıtılması planlanan bu sensör ile alakalı yeni bilgiler geldikçe sizlerle bu bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap