1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Samsung Kullanıcıları Çok Kızacak – Firmadan Değişik Hamle

Samsung Kullanıcıları Çok Kızacak – Firmadan Değişik Hamle

samsung-sarj-aleti

Son teknolojik ürünleriyle gündeme gelen ve amiral gemilerinin mükemmelliğiyle konuşulan Samsung, bu defa kullanıcıları kızdıracak bir karar aldı. ABD devi Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda alınan karara göre iPhone 12 modelleri daha ucuz olacak ancak içinden şarj cihazı çıkmayacaktı. Kutulardan çıkacak şarj cihazı da önceki sürümlere ait olacaktı. Öyle görünüyor ki, Samsung kullanıcıları da aynı dertten muzdarip. Peki firma hangi kararı aldı?

Samsung Kullanıcıları Nasibini Alacak

Son çıkan haberlere göre daha uygun akıllı telefon üretme yolunda ilerleyen bir diğer firma da Samsung olmuştu. Kullanıcılar bu habere sevinirken ve amiral gemilerini satın alamazken, diğer yandan da kötü bir haber geldi. İddialara göre Samsung telefonlarından da bundan sonra şarj aleti çıkmayacak ve kutularda yalnızca telefon yer alacak.

Kutulara şarj aleti koyma zorunluluğu bulunmayan firmalar, kullanıcılar tarafından da tepkiyle karşılaştı. Yazısız bir kural olan şarj cihazları, bundan böyle kutularda görünmeyecek gibi duruyor. Tabii ki kullanıcılar ek olarak orijinal bir şarj cihazı için de ekstra ücret ödeyecek ve yeni cihazlar satın alacaklar.

Orijinal Şarj Cihazı Yaygınlaşıyor

Bildiğiniz üzere akıllı telefon kullanımı konusunda günden güne daha bilinçli hale geliyor ve orijinal olmayan aletlerin kullanımı sonucunda da hüsranla karşılaşıyoruz. Bu nedenle orijinal şarj cihazları yaygınlaşıyor ve günümüzde hemen hemen her kullanıcı orijinal cihaz kullanıyor. Apple’ı bir kenara bırakırsak, Samsung kutularından şarj cihazının çıkmaması da çok anormal bir durum değil gibi görünüyor. Ancak ekstra ücret ödeyerek orijinal şarj cihazı almak istemeyen kullanıcılar bu duruma çok kızacak gibi görünüyor.

Şu an gündeme gelen haberler yalnızca söylentiden ibaret. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkan yeni modelleri inceleyecek ve durumu daha net anlayabileceğiz. Bakalım Samsung, Apple’ın hamlesini kullanacak mı, yoksa bildiği yoldan devam mı edecek?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap