1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Samsung Galaxy Note 20 İncelemesi

Samsung Galaxy Note 20 İncelemesi

kameraları

Galaxy Note 20, Samsung’un yıllardır en kafa karıştıran, amiral cihazlarından biridir. 5G desteği, birinci sınıf işlemci ve yüksek kaliteli kamera üçlüsü dahil olmak üzere 2020 amiral gemisinin modern özelliklerinin çoğuna sahiptir. Samsung Galaxy Note 20 telefonu özellikleri ve incelemesini yaptığımızda aynı zamanda Ultra muadilinin lüks cam desteğini lehine çevirir, plastik ve eski teknoloji 60Hz 1080p ekrana sahip.

Samsung Galaxy Note 20 Özellikleri

Kağıt üzerinde, bu tavizler, özellikle daha düşük fiyat noktalarında OnePlus 8 Pro gibi karşılaştırılabilir yüksek kaliteli seçeneklerin bolluğu göz önüne alındığında, Note 20’nin 1000 $ ‘lık fiyatını haklı göstermenin zor görünmesine neden olabilir. Ancak Galaxy Note 20 ile yaşadığım dönemde, onu, hemen öncesinde kullandığım daha pahalı olan Note 20 Ultra’dan bile daha pratik bir cihaz olarak takdir etmeye başladım. Görünüşe göre, bu donanım değiş tokuşları o kadar da kötü değil.


Samsung Galaxy Note 20 üzerine hoşlandığım şeyler

Samsung’un Note 20’de plastik bir destek kullanma kararıyla ilgili tartışmaya kapılmak kolay, ancak telefonun hala elde ne kadar sağlam hissettiğine şaşırdım. Yeterince basınç uygularsanız, plastikte en ufak bir pürüz var, ancak Note 20 gıcırdatmıyor veya hiç ucuz hissetmiyor ve mat yüzey, Mystic Bronze Note 20 Ultra’daki buzlu camı anımsatıyor. Uzun vadeli dayanıklılık konusunda endişeleriniz varsa, Galaxy Note 20 ayrıca alüminyum bir orta çerçeveye sahiptir.Plastik tasarım ayrıca Note 20’nin Note 20 Ultra’dan biraz daha hafif hissetmesine yardımcı olur ve yuvarlak köşeler biraz tuhaftır. Galaxy Note cihazında göründüğünde (çoğu daha kare şeklinde bir görünüme sahiptir), telefonun rahatsız bir şekilde elinize girmesini engeller.

Şimdiye kadar Galaxy Note 20’de denemekten en çok heyecan duyduğum şey tamamen düz ekranıydı – aksi takdirde Samsung’un üst düzey serisinden aşamalı olarak çıkarılmış bir şey. Note 20 Ultra’nın kavisli camına çok fazla kazara dokunuşla karşılaştıktan sonra, bu ekranın kıyaslandığında nasıl bir performans göstereceğini merak ettim.

Neyse ki, yanlışlıkla dokunma girdisi Note 20’de herhangi bir sorun olmamıştı. Gereksiz kavisli ekranların bazen hala nasıl hissettiğini düşünmemi sağladı; kesinlikle güzel görünüyorlar ve iyi hissediyorlar, ancak yine de masaya çok fazla işlevsel fayda sağladıklarına ikna olmadım. Gelecekteki Galaxy S ve Note cihazlarında daha fazla düz ekran görmekten mutluluk duyarım. Elbette tipik Samsung tarzında, ekranın kalitesi de mükemmel. Galaxy Note 20, zengin renkler, harika gün ışığı görünürlüğü ve geceleri rahatça kullanmak için yeterince düşük minimum ayara sahip bir Super AMOLED Plus panel kullanır. Mükemmel değil – birazdan daha fazlası – ama burada hala sevilecek çok şey var.

Note 20’nin pil ömründen de etkilendim. 4300mAh pil, Note 20 Ultra’nın 4500mAh hücresinden yalnızca marjinal olarak daha küçüktür, ancak ekranın daha küçük boyutu, daha düşük çözünürlüğü ve daha düşük yenileme hızı arasında, 7 saate kadar ekran açık kalma süresine kadar ulaşabildim. çoğu günü yaklaşık% 30 pil ömrü kaldığında sonlandırın.

Samsung kısa süre önce, Galaxy Note 20 de dahil olmak üzere birçok telefonuna üç yıllık yazılım güncellemeleri sunmayı taahhüt etti. Bu, Android’in en son sürümünü en az 2022’ye kadar çalıştırması gerektiği anlamına geliyor – bu arada, One UI 2.5 ile Android 10, Wireless DeX gibi bazı harika yeni özellikler ve video çekerken mikrofonlarınızın yönünü kontrol etme yeteneği ile birlikte gelen.

Kamera tarafında, Note 20 Ultra’nın devasa 108MP kamerası veya periskop tarzı telefoto lensi alamazsınız, ancak Note 20’nin görüntülemesi alay edilecek bir şey değil. Ana kamera, geçen yılki 1.8 mikron Galaxy Note 10’dakinden daha büyük olan 12 MP sensör kullanıyor ve bu da daha fazla ışık almasına ve karanlık durumlarda daha iyi performans göstermesine yardımcı oluyor.

Diğer yerlerde, dijital yakınlaştırmayla 30X’e kadar itilebilen 12 MP 1,4 mikron ultra geniş sensör ve 3X Hibrit Optik Yakınlaştırmalı 64 MP 0,8 mikron telefoto sensör elde edersiniz. Tabii ki, Note 20 Ultra’nın 50X zumuna veya S20 Ultra’nın 100X’ine kıyasla soluk kalıyor ve benim deneyimlerime göre Note 20’nin telefoto sensörü yalnızca yaklaşık 10X’e kadar faydalı miktarda ayrıntıyı koruyor. Yine de, Note 20’nin kameralarından genel olarak etkilendim, Note 10’lara göre belirgin bir gelişme.

Samsung Galaxy Note 20 hakkında beğenmediğim özellikler

Galaxy Note 20’nin çoğu donanımın etrafında toplanan daha polarize edici özelliklerinden bahsedelim. Ekranı, diğer birçok yönden müthiş olsa da, 60 Hz’de sadece 1080p ile sınırlıdır. İlk bakışta bu çok da önemli değil; Geçen yıl aynı özelliklere sahip olan Note 10’un ekranını sevdim ve hatta Samsung’un 120Hz kapasiteli cihazları sizi bu yüksek yenileme hızından yararlanmak için 1080p’ye düşürdü.

Ancak Samsung’un geçen ayki ‘Unpacked’ etkinliğinde şirket, Note 20 Ultra’nın 120Hz yenileme hızının S Pen’deki gecikmeyi azaltma ve ekranda yazma ve çizim yapmayı gerçek bir kaleme daha yakın hissettirme konusunda ne kadar faydalı olduğu konusunda büyük bir tanıtım, övgü ile reklam yaptı, her zamankinden daha fazla kağıda yazar gibi deneyimi sunduğunu iddia ederek.

 

Elbette, Ultra’nın standart Note 20’den daha yüksek özelliklere sahip olacağı mükemmel bir anlam ifade ediyor – sonuçta 300 $ daha pahalı – ancak Mart ayında piyasaya sürülen aynı fiyatlı Galaxy S20 bile 120Hz’e ulaşabildiğinde, Not 20, çubuğun kısa ucunu aldı.

Teknik özellik sayfası da Note 20 Ultra’dan biraz daha ince. 256 GB depolama alanı ve 8 GB RAM ile tek bir yapılandırma mevcuttur. Her iki özelliğin de çoğu kullanıcı için mükemmel olduğunu düşünüyorum, ancak bu, bir zamanlar en iyi akıllı telefon deneyimi ile eşanlamlı olan bir marka adını ikiye bölme eğilimini geçen yıl devam ettiriyor. Galaxy Note 20, daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlayan daha erişilebilir bir Note – ve sorun değil.

Samsung Galaxy Note 20 Rakipleri

Şüphesiz, Galaxy Note 20’nin en büyük rakibi, daha pahalı olan kardeşi Note 20 Ultra’dır. Fazladan 300 $ karşılığında daha fazla RAM, 120 Hz değişken yenileme hızına sahip daha büyük bir Quad HD + ekran, daha güçlü kameralar, biraz daha büyük bir pil, genişletilebilir depolama ve Android 10 tabanlı aynı harika One UI 2.5 yazılımı elde edersiniz. Galaxy Note 20, başlangıçta beklediğimden çok daha fazla, ancak en iyinin en iyisini isteyen geleneksel bir Note hayranıysanız, Note 20 Ultra muhtemelen daha uygun olacaktır.

Samsung’un kendi kataloğunun dışında, Snapdragon 865 işlemcisi, 1440p’de çalışabilen muhteşem 120Hz ekranı, mat buzlu cam arka yüzü ve şirketin OxygenOS yazılımı ile OnePlus 8 Pro, geçen yılın en sevdiğim telefonlarından biridir. Android’in en sevdiğim uygulaması olmaya devam ediyor – hepsi Not 20’den 100 $ daha ucuz.

Samsung Galaxy Note 20 Alınır mı?

Ultra fiyat etiketi olmayan S Pen’i istiyorsanız

Galaxy Note 20‘nin OnePlus 8 Pro ve Galaxy S20 gibi alternatiflere göre bariz avantajı, hızlı eskizlerden not almaya, yasal belgeleri imzalamaya ve hatta telefonun kameraları için uzaktan kumanda görevi görmeye kadar her şey için kullanılabilen S Kalemidir. 120Hz bir yana, bu 1300 $ ‘lık fiyat etiketi gözünü sulandırmadan Note 20 Ultra’da alacağınız S Pen deneyiminin aynısı.

Tüm gün pil ömrü istiyorsanız

Note 20’nin sadece 1080p ve 60Hz ile sınırlı olması biraz serseri olsa da, bu sınırlamalar pil tüketimini de azaltıyor. Galaxy Note 20, biraz daha küçük bir bataryaya rağmen Note 20 Ultra’dan bile daha uzun süre dayanabiliyor ve 7 saatin üzerinde ekran açık kalma süresiyle günleri kolayca idare ettim. Note 20 mutlak bir pil şampiyonudur.

Kavisli ekranların hayranı değilsiniz

Kavisli ekranlar hoş görünür ve hoş bir his verir, ancak işlevsel olarak göze hitap etmekten biraz daha fazlasıdır. Note 20 Ultra’da sinir bozucu miktarda kazara dokunuşla karşılaştıktan sonra, Note 20’nin düz ekranına geçmek bir rahatlama oldu – bu, bir düşme durumunda biraz daha az kırılgan olma avantajıyla birlikte geliyor.

Neden Samsung Galaxy Note 20 almamalısın?

Samsung’un en iyi telefonunu istiyorsanız

Galaxy Note 20 harika, ancak fazladan para harcamak istiyorsanız Note 20 Ultra’dan daha fazlasını elde edeceksiniz. Ultra’nın ekstra 4GB RAM’i, sık sık çok görevli biriyseniz kesinlikle kullanışlı olabilir ve 120Hz değişken yenileme hızı, pil ömrünü çok fazla etkilemeyen daha pürüzsüz görünümlü bir deneyim sağlar.

Hayatın dört bir yanından fotoğraf çekmek istiyorsun

Galaxy Note 20, 3X Hibrit Optik Zoom telefoto sensörünü etkileyici bir 30X’e çıkarmayı başarıyor, ancak görüntü kalitesi 10X’in ötesinde hızla bozulmaya başlıyor. Bu arada Galaxy Note 20 Ultra, 50X’e kadar erişebilir ve S20 Ultra, maksimum 100X yakınlaştırma ile daha da ileri gider. Bu çekimleri mutlaka Instagram’a göndermek istemezsiniz, ancak bu tür bir aralık uzaktaki işaretleri okumak ve hatta bir uçak penceresinden fotoğraf çekmek için yararlı olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir