1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Samsung Galaxy Note 20 İnceleme – Galaxy Note 20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 20 İnceleme – Galaxy Note 20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 20 İnceleme

Samsung her daim piyasaya çıkardığı yeni telefonlarla gündeme bomba gibi düşmeyi başarmıştır. Samsung’un yeni çıkaracağı telefonu Galaxy Note 20 alıcılarını üzecek gibi duruyor. Samsung Galaxy Note 20 İnceleme – Galaxy Note 20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 20 İnceleme

Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde resmi lansmanının yapılacağını düşündüğümüz Galaxy Note 20 için genel özelliklerin yanı sıra pek çok tasarımsal detay netleşti. Firma bu modellerle kullanacağı ekran tasarımı fazlasınca tartışmalı. Muhtemelen bu telefonda kavisli bir ekran tasarımı kullanılacak. Kullanıcıların pek çoğu kavisli ekran modeline alışkın iken büyük çoğunluk bu modeli beğenmemektedir.

Galaxy Note 20 Özellikleri

Samsung’un Yeni Telefonu, Snapdragon 865 yonga setli işlemciyle geliştirileceğinden bütün otoriterler hem fikir. Fakat bu işlemcinin ülke pazarları arasında değişkenlik gösterebileceğini düşünüyoruz.

Ekran tarafına baktığımızda ise 6.42 inç boyutu ile gelecek olan cihaz 2340 x 1084 piksel 404 PPI 60 Hz AMOLED yapıyla gelecek. Galaxy Note 20 Plus ve Ultra modelindeyse 6.87 inç ekran boyutu, 3096 x 1444 PPI 120 Hz AMOLED ekran bulunacak.

Kamera yapılarına baktığımızda ise Note 20 modelinin arka kısmında 12 MP ana kameranın yanı sıra 64 MP telefoto 12 MP ultra geniş açılı kamera bulunacak.

Samsung’un yeni Amiral gemisi olacak modelde 4300 mAh kapasitesinde batarya bulunacak. Galaxy Note 20 plus ve Ultra modelinde ise 4300 mAh kapasitesinde batarya var.

Galaxy Note 20 Çıkış Tarihi

Galaxy Note 20 Çıkış Tarihi olarak henüz net bir tarih bulunmasa da ya yıl sonuna doğru ya da gelecek yılın başlarında çıkış yapması bekleniyor. Eğer 5 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Galaxy Unpacked Etkinliğinde tanıtılırsa detayları öğrenebiliriz. Güney Kore asıllı bir sitede yer alan habere göre;

“Şirket içerisinde tartışmalar yaşanıyor ancak plan, Galaxy Unpacked etkinliğinin 5 Ağustos’ta düzenlenmesi planı en uygunu olarak belirlendi. COVID-19’un yayılmaya devam etmesi ve ABD’deki ırkçılık karşı protestoların sürmesi sebebiyle bu seneki etkinliğin dijital ortamda yapılması muhtemel.” açıklaması yapıldı. 

Galaxy Note 20 Fiyatı

Galaxy Note 20 Fiyatı olarak henüz net bir bilgimiz bulunmasa bile tanıtımı yapıldıktan sonra sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

Önerilen Yazı
Galaxy Note 20 Plus Kamera Özellikleri Açığa Çıktı

Yorum Yap

Yorum Yap