1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Samsung Galaxy A21s Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy A21s Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

galaxy-a21s

Geçtiğimiz haftalardan beri fiyat performans ürünü olarak beklenen ve fiyatının uygun olacağı söylenen Samsung Galaxy A21s özellikleri, zaten ortaya çıkmıştı. Fiyatının ve çıkış tarihinin de ortaya çıkmasıyla beraber, yeni cihazın gayet makul bir fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Peki ürün ne zaman satışa çıkıyor, özellikleri neler ve fiyatı ne kadar?

Samsung Galaxy A21s Özellikleri

Fiyat performans ürünü olan yeni cihazın özelliklerine baktığımız zaman ilk etapta işlemcisinden bahsedebiliriz. Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 850 işlemcisinden gücünü alan cihaz, 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM seçenekleriyle karşımıza geliyor. Aynı zamanda cihazın dahili depolama alanı da 32 / 64 GB seçeneklerinden oluşuyor.

Cihazın ekran kapasitesine baktığımız zaman karşımıza %82 ekran kasa oranlı 6.5 inç seviyesinde bir ekran yer alıyor. Aynı zamanda delikli bir ekran modeliyle dikkatleri üzerine çeken cihaz 720 x 1600 piksel görüntü kalitesine sahip. Yeni cihazın arka kısmına baktığımız zaman da parmak izi okuyucu sensörü ve dörtlü bir kamera kurulumu görüyoruz.

Cihazın arka kısmındaki dörtlü kamera kurulumuna baktığımızda, 48 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel makro kamera ve 2 Megapiksel derinlik kamerası ile karşılaşıyoruz. Arka kısımda yer alan dörtlü kamera kurulumuna da ön kısımdaki 16 Megapiksel değerinde selfie kamerası eşlik ediyor.

Cihazın son özelliklerine de göz attığımızda 5.000 mAh seviyesinde bir batarya gücü ve Android 10 işletim sistemini görüyoruz. Ayrıca son olarak cihazın 15W hızlı şarj destekli olduğunu da söyleyelim.

Galaxy A21s Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung’un yeni fiyat performans ürünü, şu an için farklı pazarlarda yerini almış durumda. 220 dolar fiyat etiketine sahip olan cihaz, henüz Türkiye pazarına girmedi. Aynı zamanda ülkemizde ne zaman satılacağı belli olmayan ürünün, bizdeki fiyatı da yaklaşık 3000 TL civarında olacak. İlerleyen günlerde yeni detaylar geldikçe de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap