1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Samsung Alarma Geçti! Koronavirüs İle Mücadele İçin Önemli Adım!

Samsung Alarma Geçti! Koronavirüs İle Mücadele İçin Önemli Adım!

2020-07-06_12-45-00

Koronavirüs ile mücadele konusu küresel çapta bir alarm yaratıyor ve pek çok ülke bu durumla savaşmaya devam ediyor. Hem kendini korumak, hem insanları korumak hem de bireylerin korunmasına yönelik çalışmalar yapmak gibi bazı maddeler var. Bu maddelere ek olarak bazı markalar devreye giriyor ve en azından üzerine düşeni yapıyor. Samsung da bu konuda biraz elini taşın altına koyanlardan.

Yakın zamanda oldukça önemli bir girişimle karşımıza gelmiş olan Samsung, teknoloji devleri arasında yer alıyor ve yeni dünyaya uyum sağlamak adına önemli adımlar atıyor. Kendisi için önemli bir patent alan şirket, Antimikrobiyal kaplama olarak sunulan kılıfla birlikte pek çok kişiye dair bir çözüm üretti ve bu çözümleri de organize etmeye başladı diyebiliriz. Hastalıklara sebep olan organizmalardan bulaşma ihtimali olan pek çok hastalık için bir adım adan şirket, bu konuda özel bir kılıf üreterek durumu kendi nezdinde rahatlatmayı düşünüyor.

Virüs tutmayan yüzey olarak da tanıtılan bu kılıf, kendine has bir tarza ve içeriğe sahip. Antimikrobiyal kaplama dahilinde üretilen bu kılıf, virüs parçacıklarını özel olarak tutmuyor ve bu konuda engel yaratıyor. Koronavirüs gibi kolay bulaşan bazı hastalıkların dokunmakla ilgili geçtiğini de biliyoruz. Bugüne kadar bu hastalığın yüzeyler aracılığıyla geçtiğini rahatlıkla gördük. Antimakrobiyal yapılar dahilinde azalan patojenler sayesinde buluşma oranı azaltılacak olan bu virüse dair geniş bir çalışma yapılıyor.

Koronavirüs ile mücadele konusunda özel kaplama etkisi!

Koronavirüs ile mücadele konusundaki bu etki, kılıfın oldukça önemli bir çalışma yarattığını bizlere gösteriyor. Arizona Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar gösteriyor ki antibakteriyel yüzeyler virüse karşı 90 güne kadar koruma sağlıyor. Bu tür bir kaplamanın uygulanması ile virüs ilk 10 dakika içerisinde %90 oranında azalmış oluyor. Sonra da iyice azalarak kayboluyor.

Hastalık yaymada akıllı telefonların etkisi asla yadsınamaz. Bu tarz bir durumu ön plana çıkarmak adına önemli bir tatminkarlık sunan markalar ve modeller, bu tarz bir kılıf ile birlikte çok daha önemli şekilde geliyor. Gelecek ay Galaxy Note 20 tanıtılacağı için marka bir ihtimal o telefonla birlikte bu kılıfı yanında verebilir ya da satışa sunabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap