1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Salgın Nedeniyle 5G Kuleleri Yakıldı! Yeni Bir Sosyal Medya Olayı!

Salgın Nedeniyle 5G Kuleleri Yakıldı! Yeni Bir Sosyal Medya Olayı!

2020-07-23_14-34-53

Salgın nedeniyle 5G kuleleri ve yakılması haberi bu sefer İngiltere’den geliyor. Ülkemizde yakında yasalaşmasını beklediğimiz sosyal medya düzenlemesi, şu sıralar dünyanın pek çok ülkesinde de gündemde!

Salgın nedeniyle son dönelerde karşımıza çıkan pek çok durum var. Bunlardan birisi de 5G kuleleri oluyor. 5G kulelerinin yakılması durumu hepimiz için bir yeni gündem oluşturuyor. Bu sefer de işler biraz daha koronavirüsü ile ilgili görünüyor.

Farklı amaçlarla karşımıza çıkan bir durum var. Koronavirüs salgınına ilişkin olarak karşımıza çıkan bilgiler, özellikle kulaktan dolma ve teyit edilmemiş şekilde karşımıza çıkıyor ve ortalığı yeterince kızıştırıyor. Salgınlara ilişkin yapılan çalışmalarda, doğru bilgilerden daha fazla şekillenen bu süreçler hepimiz için bir yenilik ve süreç oluşturuyor. Haber sitelerinin de konuları araştırmadan kamuoyu ile paylaşması haliyel yeni bir sorun ve bu sorun sadece ülkemizde değil global çapta bir sorun olarak ön plana çıkarılıyor.

Temmuz ayından bu yana karşımıza gelen ve hepimiz için bir beklenti ve yenilik oluşturan bir süreç var. Bu süreçlere göre ihtiyaçların çözümü konusu, malumunuz hepimiz için farklı bir beklenti ve yenilik yaratıyor. Bu yüzden de nefret ve hakaret söylemleri için dünya çapında sosyal medya düzenlemeleri yapılıyor.

5G kuleleri ile ilgili gelişmeler sosyal medya düzenlemesini alevlendiriyor!

Yanlış bilgilerin önüne geçmek zorunda kalacak olan sosyal medya şirketleri, dünyanın pek çok farklı ülkesinde belli başlı sıkıntılar yaşayacak gibi görünüyor. İngiltere Parlementosu üzerinde alınan kararlarla ilgili olarak, Dijital, Kültür ve Spor komitesi başkanı ile yapılan çalışmalarda, şirketlerin vicdanlarına el bağladıklarını ama bu durumun değişmesi gerektiğini söylüyor. Bu amaca uygun yasaların olmadığını ve hala bu konuyla ilgili bir gelişme beklediğini söyleyen Başkan Julian Knight, çok fazla gecikme yaşandığının da altını çiziyor.

Örneğin 5g teknolojisinin korona virüsüne neden olması ve bu durumu daha da yaygınlaştırması gibi bir tablo var ve bu tablo emin olun bir komplo teori olarak karşımıza çıkıyor. Salgından çok daha hızlı yayılan bu sahte bilgiler, düzenlemeleri de zorunlu kılıyor. Haliyle pek çok ülkede sorun yaşanabiliyor. İngiltere’de salgına ilişkin ortaya atılan popüler komplo teorilerinden birisi de 5G’nin koronavirüs salgınına neden olduğu iddiasıydı. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyenlere bile fıkra gibi gelecek bu teoriye inanan insanların sayısı gün geçtikçe arttı. İngiltere’de insanlar yeni inşa edilmiş olan 5G kulelerini yıkıp yaktılar.

Bu konuyla ilgili olarak salgın gibi küresel bir kriz döneminde dahi bu etkilerin azaltılması adına düzenlemelerin yolda olduğu bilgisini verelim.

Yorum Yap

Yorum Yap