1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Safari’ye Çeviri Özelliği Geliyor – Safari Çeviri Nasıl Kullanılır

Safari’ye Çeviri Özelliği Geliyor – Safari Çeviri Nasıl Kullanılır

ios14

Apple’nin 22 Haziran’da internet üzerinden tanıtacağı iOS 14 hakkında yeni detaylar karşımıza çıktı. Safari üzerinde daha iyi bir hizmet sunmak isteyen Apple hepimizin beklediği yeni bir hizmet ile karşımıza çıkacak. Bu hizmetlerden biri de Apple’nin varsayılan tarayıcısı olan Safari’ye çeviri özelliğinin gelmesi. Peki Safari Çeviri nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda..

Apple kullanıcılarının yıllardan beri aradığı iki özellik Safari’ye bir türlü gelmiyor, bu özellikleri cihazlarının orijinalliğini bozarak yani Jailbreak işlemi yaparak sağlıyorlardı. Bu özellikler sayfada bul ve çeviri özelliğiydi. Apple’dan bu konuda güzel bir adım geldi. Artık Apple cihazların tarayıcısı olan Safari üzerinden kolaylıkla çeviri yapılabilecek. Yani yabancı dildeki bir sayfayı Türkçe’ye anında çevirebileceğiz. Microsoft’un Edge tarayıcısında ve Google’ın Chrome tarayıcısında halihazırda olan bu özellik artık Safari’de de olacak.

Önerilen Yazı
Apple microLED Fabrikası Kuruyor

Safari Çeviri Nasıl Kullanılır?

Safari Çeviri hizmetini kullanmamız için öncelikle iOS 14 kullanmamız gerekiyor. Eğer iOS14 destekli bir cihazımız yoksa ya da iOS14’ü henüz yüklemediysek bu özelliği resmi olarak kullanamayız. iOS 14 ile beraber yabancı dilde bir sayfa açtığımızda, ekranın sağ üst kısmındaki çeviri butonuna tıklayarak anında sayfayı çevirebileceğiz.

Safari’ye Apple Pencil Desteği de Geliyor!

Apple Pencil, Safari üstünde daha fazla yeteneğe sahip olacak. Artık sayfalar üzerinde her türlü değişiklik Apple Pencil ile yapılabilecek. Hem çeviri hem de Pencil desteği konusundaki bütün detaylar için iOS 14’ün resmi olarak tanıtılmasını beklemeliyiz.

Peki sizler iOS 14’de hangi özellikleri bekliyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap