1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Rusya Koronavirüs Aşısını Buldu! Ağustos’ta Hazır Olun!

Rusya Koronavirüs Aşısını Buldu! Ağustos’ta Hazır Olun!

2020-07-30_09-13-30

Rusya Koronavirüs aşısını güncel bir yapı ile ilerletmeye çalışıyor. Yapısal olarak farklılıkları ön plana çıkaran Rusya, hepimiz için daha dengeli ve yoğun bir ilerleme sunmanın derdinde. Rusya tarafından bulunan ve pek çok ülkenin de şu sıralar bulmak için gayret içinde olduğu Koronavirüs aşısı için ilk adım geldi. Ülkelerin ilk olmak için sürekli yaptığı yarışta Koronavirüs aşsıında Rusya’dan önemli haberler var. Ağustos ayı tarihinde onaylanacak olan ve sağlık çalışanlarının üzerinde kullanılacak olan aşı için önemli adımlar atılıyor.

Koronavirüs nedeniyle yüzlerce ekip Covid-19 için çalışmalar yapıyor ve bu sayede aşı geliştirmeleri de bazı ülkeler içerisinde önemli bir arz ve denge yaratıyor. Rusya üzerinden akın edilen bütün seçenekler için tek yapılacak olan işlem için beklentilerin tamamını ortaya çıkarmanız olacaktır. Hemen hemen herkes için farklı bir yapıda ilerleyen Rusya, kendine has bir aşı yapısı ile karşımıza çıkıyor.

Rusya koronavirüs aşısını buldu mu? Yoksa güç gösterisi mi yapıyor?

Koronavirüs aşısını Ağustos ortasında onaylayacak olan Rusya, kendi içinde de dengeli ve yenilikçi bir yapıda ilerliyor ve daha renkli bir seçenek ile ön plana çıkarılıyor. Rusya ile ilgili olarak 10 Ağustos tarihinde karşımıza çıkarılan ve kendi içinde de dengeli bir yapıda ilerleyen bu ürün için adeta önemli bir atılım bekleniyor. CNN tarafından yapılan açıklamaya göre ilk adımda kamusal kullanım için onaylanacak aşı, özellikle sürekli virüsün merkezinde bulunan sağlık yetkililerine uygulanacak.

Rusya’da gerçekleştirilen aşı çalışmalarını fonlayan Rusya Varlık Fonu’nun Başkanı Kirill Dimitriev, onaylanacak aşıyla ilgili “Bu bir Sputnik anı” ifadesini kullandı. Sputnik, Rusya’nın 1957 yılında uzaya gönderdiği ilk uydunun ismiydi. “Amerikalılar Sputnik’in sinyallerini ilk duyduklarında adeta şaşkına dönmüşlerdi. Aşıda da aynısı. Bunu başaran ilk ülke Rusya olacak” diyen Dimitriev, aşının gelişimi hakkında merak edilen pek çok soruyu ise yanıtlamadı.

Yani bununla ilgili aslında bazı süpekilasyonlar var diyebiliriz. Rusya en azından bilimsel bir veri yayınlamadı ve tamamen aşı odaklı hareket etti. Belki de yeterince insan üzerinde denenmemiştir henüz ve bu durum sayesinde de çözüm odaklı bir çalışma ortaya çıkmamıştır. Aşı ile ilgili bu denli bir ilerleme bakalım karşımıza nasıl sonuçlar çıkaracak?

Yorum Yap

Yorum Yap