1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Rocket League Loot Box Sisteminden Vazgeçiyor

Rocket League Loot Box Sisteminden Vazgeçiyor

Rocket-League-aerial

Rocket League, Loot Box sistemi kullanılan Temmuz 2015 futbol oyunudur. Artık ganimet kutusu sisteminden vazgeçiyor. Neden?

Loot Boxlar yani ganimet kutuları çoğu oyunda kullanılan, kazanılan zaferin sonunda elde edilen ödül ve oyun ekipmanlarından oluşur. Tam çevirisiyle “Yağma Kutusu” Fortnite, Overwatch ve birçok oyunda aktif olarak kullanıldı.

Rocket League, günümüzün popüler futbol oyunlarından biri olarak bu sistemden vazgeçme kararı aldı. Yeni kararı 2019 yılının sonlarına doğru hayata geçirmesi bekleniyor. Yapımcı Psyonix tarafından alınan karar oyunu nasıl etkileyecek ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Ganimet kutularının kalkmasıyla birlikte, kutudan çıkabilecek oyun ekipmanlarını direkt marketten satın alabileceksiniz. Satın alma ile birlikte istediğiniz tüm ekipmanları elde etme imkanınız da olacak. Kutudan çıkmasını beklemenize gerek duyulmayacak.

rocket league loot box

Firmadan gelen tam açıklama Reddit üzerinden geldi. Açıklamaya kulak vermek gerekirse;

“Yeni sistemimizin yanı sıra doğrudan satın almak için Rocket Pass Premium, DLC Cars ve Esports Shop eşyaları teklif edilmeye devam edecek. Psyonix ve Epic Games’de dünyanın her köşesindeki oyuncularımız için en iyi oyun tecrübesini sağlamayı amaçlıyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda sene sonunda tüm rastgele kutuları Rocket League’den kaldıracağız. Artık istediğiniz eşyaları satın alabileceğiniz bir sistem olacak.”

Şuan bize verilen bilgilerin kısıtlı olduğunu, yeni bilgilendirmeler yapılacağını da firma bize belirtmek istemiş.

Oyunculardan gelecek tepkiler de ikiye ayrılmış durumda. Kimileri, bunların bir eğlence unsuru olduğunu ve yeni sistemin daha iyi olduğunu düşünürken; bir kesim de, firmanın Rocket League oyununu “Pay to Win” oyuna dönüştürme çabası olduğunu şiddetle kınadı.

Rocket League, Loot Box sistemini kaldırdığı zaman oyuncuların tepkilerini daha net bir şekilde anlama imkanına sahip olacağız. Mobil, oyun, sinema, teknoloji ve bilim hakkındaki diğer gelişmelerden de hızlı haberdar olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap