1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Riot Games Tarafından Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı

Riot Games Tarafından Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı

Valorant Çıkış Tarihi

Counter Strike oyununu hatırlıyor musunuz? Unutmanıza imkan yok da gerçi. Hemen her platformda çıkış sağlamış olan, oyuncular tarafından oldukça sevilmiş olan Counter Strike oyununu unutmak mümkün mü? Tabi ki hayır. Counter Strike oyununun benzer oyunu niteliğinde olan Valorant oyununun çıkış tarihi açıklandı. Riot Games Tarafından Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı 

Riot Games Tarafından Valorant Çıkış Tarihi Açıklandı

Valorant oyununun kapalı beta sürümü Mart ayında yayın hayatına başlamıştı. Açık beta sürümü henüz piyasaya çıkmamış olsa bile pek çok kişi tarafından ilgi görmeyi başarmış olan Valorant oyunu 2 Haziran tarihinden itibaren oyun piyasasına çıkış sağlayacak. Counter Strike oyunu benzeri olan Valorant oyununun çıkış tarihini duyan oyuncular sevincinden ne yapacağını bilemedi.

Riot Games’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Valorant oyunu 2 Haziran tarihinde tüm kullanıcılarla buluşacak. Mart 2020 de kapalı beta sürümü bazı kullanıcılara ulaşmıştı. Valorant Çıkış Tarihi açıklanmış olsa dahi oyun ilk etapta her bölgeye açık olmayacak. Fakat çok büyük sayıda oyuncu oyuna erişim sağlayabilecek. Riot Games tarafından oyun ilk etapta, Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Kore, Brezilya, Okyanusya, Japonya da çıkış sağlayacak. Kısa zamanda da bu ülkelere yenileri de eklenebilecek.

Valorant kapalı beta sürümündeyken 3 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Oyuncuların artış gösteren taleplerini karşılamak için kısa sürede çıkış yapacağını belirtti. Bu haberi olan Valorant severler için mutlu oldular. Valorant oyununun yeni sunucu merkezleri arasında Atlanta, Dallas, Londra, Madrid ve Varşova yer alıyor.

Önerilen Yazı
Minecraft Earth’de İkinci Sezon Başladı

2 Haziran tarihinde çıkış yapacak olan Valorant hakkında açıklama yapıldı. Valorant Kıdemli Yapımcısı Anna Donlon:  “Amacımız her zaman için VALORANT’ı dünyanın her yerine en hızlı şekilde sunmaktı, bunu da 2 Haziran’da yapabileceğimiz için çok mutlu olduk” dedi. 2 Haziran, Donlon’a göre onlarca yıl devam edecek olan bir maceranın başlangıcı olacaktır.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap