1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Renault ve Nissan Emisyon Hilesi Mi Yapıyor?

Renault ve Nissan Emisyon Hilesi Mi Yapıyor?

Renault ve Nissan'ın

İngiliz bir hukuk firması tarafından yapılan araştırmaya göre tamı tamına 1.4 milyon araçta hile yapıldığı gerekçesiyle dava açıldı. Renault ve Nissan Emisyon Hilesi Mi Yapıyor? 

Renault ve Nissan Emisyon Hilesi Mi Yapıyor?

Londra tabanlı Harcus Parker isimli hukuk firması tarafından Renault ve Nissan’a dava açmaya hazırlanıyor. Firma tarafından belirtilen iddialara göre 100.000 adet 1.2 litrelik benzinli motora sahip Nissan Qashqai emisyon kurallarını çiğniyor.

Hukuk firması tarafından yapılan araştırmalara göre 700.000 Renault marka dizel araçlar için ve 600.000 Nissan modeli, İngiliz emisyon kurallarına uymamak için Volkswagen’den tanıdığımız “emisyon azaltan illegal cihazlar” kullanıyor. Nissan tarafında söz konusu olan modeller, Qashqai, Note, Juke ve X-Trail olurken, Renault da Clio, Escape, Captur, Megane ve Scenic gibi isimler karşımıza çıkıyor.

Hukuk firması tarafından verilen röportaja göre:

İngiliz hükümetinin bu duruma karşı çıkmadığı ve markalar ile anlaşma yoluna gittiği iddia edilmişti. Firma, Ulaştırma Bakanlığının daha önce açıklamadığı belgeler sayesinde bu bilgilere ulaştığını eklemiş. Davanın detaylarına göre İngiliz hükümeti tarafından firmalar ikna edilmeye çalışılsa da başarılı olamamış durumda. 2017 yılında Bakanlık tarafından Nissan’a giden bildiride, Nissan Qashqai’nin emisyon standartlarına uymadığı ibaresine rastlanıyor.

İlerleyen günlerde firmaları zor günler beklediği aşikar. Firmayla alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak her yeni gelişmeden sizleri haberdar etmeye çalışacağız. Siz de bizi takipte kalarak en güncel haberlerden bilgi sahibi olabilirsiniz. Konuyla alakalı söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere ulaşarak belirtebilirsiniz.

Önerilen Yazı
2020 Öğrenci Arabaları Tavsiyeleri
Yorum Yap

Yorum Yap