1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Redmi Note 9S Yazılımsal Sorun Yaşatmaya Başladı

Redmi Note 9S Yazılımsal Sorun Yaşatmaya Başladı

redmi-note-9s

Dünya üzerinde güzel bir yankı uyandıran Redmi Note serisi, gerçekten de başarılı gidişatını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan modelleriyle ve geçen sene üretilen modellerle adeta satış rekorları kıran Xiaomi, bilindiği üzere telefon piyasasında da güzel bir yükseliş yakaladı. Son zamanlarda Redmi Note 9S ile piyasada görünen Xiaomi, hiç de hesap etmediği bir sorun yaşamaya başladı. Peki yeni amiral gemilerinde yaşanan sorunlar neler?

Redmi Note 9S Wi-Fi Sorunuyla Karşı Karşıya

Kullanıcıların, son dönemlerdeki şikayetlerine göre 9S modeline garip bir Wi-Fi sorunu yaşanıyor. Cihazlar, bir kablosuz ağa bağlıyken ekran kilitlendikten sonra müdahale yapılmazsa ağ bağlantısı kesiliyor. Yani Wi-Fi ağına bağlı olan cihazınızı masaya bırakıp kısa süre sonra geldiğinizde, telefonunuzun artık internete bağlı olmadığını görüyorsunuz.

Aynı zamanda telefonun ekranı açıldığında da, cihaz ağa bağlı olarak görünüyor. Wi-Fi kullanımı açık olan ve tamamen internete bağlı olan cihazda yine de ağ bağlantısı gerçekleşmiyor.

Problem Kısım Kısım Düzeltiliyor

Yalnızca Avrupa modellerinde yaşanan bağlantı sorunu, kısım kısım düzeltiliyor. Sorun yaşayan bazı kullanıcılar Mayıs ayında aldıkları MIUI 11.0.8.0 güncellemesiyle beraber sorunlarının düzeldiğini iddia etti. Ancak güncellemeyi alan her kullanıcıda maalesef sorun düzelmiş gibi görünmüyor. Sorunun yaşandığı ilk günden itibaren çalışmalara başlayarak güncelleme yayınlayan Xiaomi, son güncellemeden sonra düzelmeyen cihazlar hakkında da konuşmadı.

Redmi Note 9S Yeni Güncelleme Alabilir

Yaşanan bağlantı sorunu nedeniyle Mayıs ayında güncelleme alan cihaz, yeni bir yazılım güncellemesi alabilir. Tamamen yazılımla alakalı olarak nitelendirilen bu sorun için Xiaomi, ilerleyen günlerde yeni bir yazılım güncellemesi gönderebilir. Bakalım yeni güncellemeyle beraber cihazlardaki sorun düzelecek mi, veya yeni güncelleme ne zaman gönderilecek? Son detaylar geldikçe sizlerle yeniden paylaşıyor olacağız.

Önerilen Yazı
iOS 14 Özelliği Engele Takıldı – iPhone Kullanıcıları Üzülecek
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap