1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Redmi Note 8 Sahiplerini Üzecek Haber Geldi

Redmi Note 8 Sahiplerini Üzecek Haber Geldi

redmi-note-8

Redmi modelleri arasında en çok kullanılan model olan Redmi Note 8 için üzücü haber geldi. Yazılım alanından sıkıntı çekecek olan kullanıcılar, MIUI 12 ara yüzünü biraz daha bekleyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde beta sürümü yayınlanan güncel işlemcide, şirket tarafından büyük hatalar bulundu ve yeni işlemcinin şu an için kullanıcılara verilmeyeceği bilgisi geldi. Peki yeni yazılımdaki büyük hatalar neler, kullanıcılar yeni ara yüze ne zaman ulaşacak?

Beta Sürüm Biraz Daha Bekleyebilir

Bildiğiniz üzere Note 8 modeli, Redmi altyapısının en çok kullanılan cihazı. Tabii ki yeni güncellemeler yapmak zorunda kalan firma, cihazlara MIUI 12 beta sürümünü yükleyecekti. Kullanıcılar da yeni beta sürümüyle beraber ara yüzü görecek, test edecek ve çözmeye çalışacaktı. Ancak sürümde bulunan birçok büyük hata nedeniyle, beta sürümü bir hayli gecikecek. Küçük hatalar olsa bile beta sürümünü mutlaka yayınlamak isteyen Redmi, hatalar büyük olunca geri adım atmak zorunda kaldı. Beta sürümü ulaşmak isteyen kullanıcılar da bir süre beklemek zorunda kalacak.

Redmi Note 8 MIUI 12 Beta Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Şu an kaynaklanan büyük sorunlardan dolayı beta sürüme ulaşılamıyor. Beta sürüm muhtemelen Temmuz ayının ilk haftası gibi yayında olacak. Ayrıca bu ihtimale baktığımızda, 3 Temmuz tarihi de kuvvetli ihtimal olarak görünüyor. Çünkü Çin altyapısında düzenlenecek olan Ejderha Teknesi Festivali kapsamında yeni sürüm hazırlanmış haliyle ön plana çıkabilir.

İddialara göre Xiaomi, festival kapsamında kullanıcılara yeni sürümü hediye olarak ulaştırabilir. Aynı zamanda yeni sürümde keşfedilen hatalar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı. İlerleyen günlerde Note 8 kullanıcıları gibi neler olacağınız bizler de takip edeceğiz. Yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız. Sizler de bizleri takipte kalın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap