1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Realme Q2 Modeli Salı Günü Tanıtılacak

Realme Q2 Modeli Salı Günü Tanıtılacak

realme_telefon_modeli_piyasaya_sunulacak

Realme’nin yeni telefon modeli olan Realme Q2 serisinin yeni tasarımı Geekbench, Salı günü tanıtımı yapılacak. Ürün tanıtımı yapılmadan önce yazılımcılar tarafından performans testine giren cihazın donanım özellikleri şuanda test ediliyor. Test edilen donanımsal özellikleri de platform üzerinden açıklayan Realme Salı günü itibariyle tüm özellikleri kullanıcılara verecek.

Günümüzdeki pek çok akıllı telefon üreticine karşı rakip olarak çıkan Realme, önümüzdeki günlerde yeni akıllı telefon serisi olan Realme Q2’yi tanıtacak. Apple’ın iPhone ailesini tanıtacağı günde iki modelini piyasaya tanıtacak olan Realma’nin bu hamlesi olası bir strateji olarak değerlendiriliyor.

Tasarım olarak daha önce kullanıcılara sunulan Realme Q2, Geekbench üzerinde performans testine girerek tanıtım öncesi son kontrolleri yapıldı. RMX2117 model numarasıyla birlikte donanımsal özelliklerini ortaya koyan yeni seri hakkında bazı bilgileri topladık.

Realme Q2 Piyasaya Rakip Olacak

Günümüzdeki telefon teknolojilerine baktığımızda birçok telefon her geçen gün donanımsal özelliklerinin üzerine koyup marka ismi ile birlikte de fiyat yükseltebiliyor. Realme Q2 ise sadece donanımsal özellikleri ile ön plana çıkan ve birçok bildiğiniz telefon markasına rakip olan Realme çıkaracağı iki telefon modeli ile önümüzdeki günlerde oldukça rehavet göreceği tahmin ediliyor. Donanımsal özellikleri olarak piyasada ki bildiğimiz markaların önüne geçen Realme, reklam stratejisini de iyi yaparsa Realme Q2 ve Realme Q2 Pro modellerinde çıkış yakalayacak.

Geekenchte Donanımsal Özelliklerin Bir Kısmı Mevcut

Geekbench’e girip detayları görüntülemek istediğimizde ARMMT6853V/TNZA olarak adlandırılan bir işlemciye sahip olacak. 800U olarak bilinen işlemcinin sekiz çekirdekli ve 2 GHz frekansına sahip olduğu tahmin ediliyor. RAM gücü olarak daha üst düzey bir teknoloji kullanılan modelde 6 GB olması tahmin ediliyor. Telefonun diğer özellikleri olarak bir bilgi verilmese de tahmin edilen bir diğer özellik telefonun 128 GB olacak olmasıdır.

Geekbench testlerine göre yapılan puanlamada ise telefon iki farklı türde test edildi. Tek çekirdekli performans testinden yaklaşık olarak 2879 puan alan Realme Q2 çift çekirdek testinden ise 8123 puan alarak birçok kullanıcıyı sevindirdi.

13 Ekim günü yapılacak olan tanıtım sonrasında birçok özelliği sizinle tekrardan paylaşmış olacağız.

 

Yorum Yap

Yorum Yap