1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. RAM Fiyatları 2019’da Düşecek Gibi Duruyor

RAM Fiyatları 2019’da Düşecek Gibi Duruyor

Corsair-Vengeance-RGB-PRO-RAM-incelemesi-Hizli-ve-Guzel101639_1

Bir piyasa araştırma şirketi olan Gartner’ın yaptığı 2019 küresel yarı iletken gelirleri raporuna göre, gelirlerin bu yıl yüzde 9.6 gerilemesi bekleniyor. Geçen senenin gelirinin 475 milyar dolar olduğunu söylüyor fakat bu yıl için beklenilen rakamın 429 milyar dolar olduğunu bildirelim. RAM Fiyatları 2019’da Düşecek Gibi Duruyor. 

RAM Fiyatları 2019’da Düşecek Gibi Duruyor

Bilirsiniz ki bir bilgisayarın ya da bir telefonun en önemli parçalarından biri de RAM dir. Zaten bir telefonun ya da bir bilgisayarın fiyatının fazla olmasının en önemli nedeni de RAM aslında. DRAM stokları fazla olmasığından ötürü RAM fiyatlarının düşeceği belirtilmekte. 2020 yılının ilk çeyreğine gelinceye kadar %42 oranında düşeceğine işaret edilmektedir. DRAM stok fazlasının devam edileceği ve beklenenden az olan talepten ötürü fiyat kırmak zorunda kalacağı bilgiler arasında yer almakta.

Gartner, yine de DRAM üreticilerinin fiyat eğiliminde bir değişiklik olması umuduyla envanter artırmaya devam ettiğine de dikkat çekiyor.Yarı iletken talebinin özellikle ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları dolayısıyla zayıfladığı düşünülüyor. Vergiler ve Çin yapımı elektronikler de ki güvenlik endişeleri de bu durumda etken.

Eğer siz de yeni bir telefon ya da bilgisayar almayı düşünüyorsanız mutlaka bu fırsatı değerlendirmeniz gerekiyor. Hazır RAM fiyatları düşmüşken uygun fiyatla alabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yeni Nokia 32 MP Açılabilir Kamera ile Geliyor
Yorum Yap

Yorum Yap