1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Qualcomm Snapdragon 865 Plus Çıkışa Hazırlanıyor

Qualcomm Snapdragon 865 Plus Çıkışa Hazırlanıyor

qualcomm-865

Son zamanlarda amiral gemilerinde kullanılan yüksek çözünürlüklü kameraları, hepimiz merak edip duruyoruz. Tabii ki kamera sistemlerinin de en iyi gücü işlemciden sağladığını da biliyoruz. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkması beklenen Qualcomm Snapdragon 865 Plus da, akıllı telefonların kameralarına yarayacak diyebiliriz. Birçok kullanıcı tarafından merak edilen yeni işlemcinin özelliklerini ve tahmini olarak hangi modellerde kullanılacağına değindik. Bakalım yeni işlemci bizlere neler sunacak?

Qualcomm Snapdragon 865 Plus Özellikleri

Yeni işlemcinin özellikleri net olarak belli olmasa da, 865 serisine bakarak birkaç tahminde bulunabiliyoruz. Bildiğiniz gibi Snapdragon 865 işlemcisi 2.84 GHz frekansıyla çalışıyordu. Serinin plus modelinde ise bu frekansın 3.09 GHz seviyelerine kadar çıkması bekleniyor.

Ayrıca son zamanlardaki akıllı telefonların da 8K video çekimine kadar destek sağladığını, bu desteği de işlemci gücünden karşıladığını biliyoruz. Kamera açısından da fazlasıyla merak edilen yeni işlemcinin, 8K ve üzeri bir çekim gücüne altyapı sağlayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca kullanılacak yeni amiral gemilerinin Megapiksel bakımından da değerleri çok yüksek olabilir.

Yeni İşlemci Hangi Cihazlarda Bulunacak?

Yeni işlemcinin hangi cihazlarda bulunacağı da merak konusu olmuşken, bu konuda da detay verelim. Yeni işlemcinin çıkış yapacağı cihazlara baktığımız zaman, ön planda Samsung ve Asus modellerini görüyoruz. İşlemci muhtemelen Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Flip modellerinde yer alacak. Ayrıca Asus’un yeni cihazlarından olan Vivo iQoo 3 ve ROG Phone 3 modelleri de yeni işlemciyle çıkış yapabilir.

Yeni işlemci hakkında şu an tüm detaylar netleşmedi. Ancak işlemci gücü yükseldikçe, yeni amiral gemilerinin hem cep yakacağını, hem de harika kamera özelliklerine sahip olacağını düşünüyoruz. Ayrıca ilerleyen günlerde yeni gelen bilgilerle beraber, size yeniden bilgi aktaracağız. Yeni işlemci hakkında sizin de yorumlarınızı bekliyor ve önemsiyoruz.  

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap