1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile Rekor Geliri Yakaladı! Bir Oyun Bu Kadar Kazanıyor Mu?

PUBG Mobile Rekor Geliri Yakaladı! Bir Oyun Bu Kadar Kazanıyor Mu?

pubgrekor

Akıllı telefonlarda ve PC versiyonunda sıklıkla oynanan oyun PUBG, mobil platformlarda rekor yakalamayı başardı. Diğer oyunlara nazaran daha fazla indirme kapasitesi yakalayan ve daha fazla gelir elde eden PUBG mobile rekor kırdı diyebiliriz. Mükemmel bir potansiyelle ve emin adımlarla ilerleyen oyunun indirme sayısı ve getirdiği gelir de ortaya çıktı. Bakalım oyun ne kadar kazanç elde ediyor?

PUBG Mobile Rekor Kırdı

Şu an Hindistan altyapısında bile rekor kıran oyun, Hindistan’da 175 milyon indirme elde etti. Aynı zamanda dünya genelinde de toplamda 734 milyon indirme elde etmeyi başaran oyunun, oyun içi harcama gelirleri de gelir bakımından tüm oyunları solladı diyebiliriz. Tabii ki oyun her ne kadar ücretsiz olsa da, oyun içi harcamalardan dolayı firmaya epey bir para kalıyor diyebiliriz.

Play Store ve App Store altyapısında ücretsiz bir şekilde indirilen oyunun, oyun içi harcama gelirleri 3 milyar dolara ulaştı. İndirme konusunda da muazzam rakamlar yakalamayı başaran firma gerçekten de kalan rekorları alt üst edecek gibi görünüyor.

PUBG Mobile Diğer Oyunları Solladı

Son dönemlerde yüksek gelir sağlayan Call of Duty: Mobile ve Garena Free Fire oyunlarının da gelir seviyeleri hakkında haberler yapılmıştı. Ayrıca indirme konusunda da epey bir liderlik yakalayan iki oyun, PUBG Mobile tarafından saf dışı bırakıldı diyebiliriz. Call of Duty: Mobile 260 milyon dolar geliriyle ve Garena da 300 milyon dolar geliriyle ön plana çıkmıştı. Ancak son dönemlerdeki verilerle beraber, PUBG Mobile oyununun bu rekorları da alt üst ettiğini söyleyebiliriz.

Şu an 14.sezonuna giriş yapmaya hazırlanan mükemmel oyun, 12 Temmuz tarihinde güncel sezonunu bitirecek. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 14.sezon fragman videosuyla da önümüzdeki sezonda nelerin olacağını az çok tahmin etmiştik. Bakalım böylesine mükemmel verileri yakalayan oyun önümüzdeki dönemlerde de aynı başarıyı sürdürebilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap