1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Mobile Bağımlılık Nedeniyle Engellendi

PUBG Mobile Bağımlılık Nedeniyle Engellendi

pubg-mobile-bagimlilik

Son dönemlerin popüler oyunlarından birisi olan ve indirme rekorlarını alt üst eden PUBG Mobile bağımlılık nedeniyle engelledi. İlk etapta Nepal altyapısında bağımlılık nedeniyle engellenen mobil oyun, bu defa Pakistan Telekomünikasyon Kurumu tarafından ülke genelinde tamamen engellendi. Oyunun bağımlılık seviyesinin tehlikeli boyutlara ulaştığının altını çizen yetkililer, artık bu oyunun oynanmasına izin vermiyor. Peki bu oyunun engellenmesinde en etken rol nedir?

PUBG Mobile Bağımlılık Yapıyor

Son günlerde hayatta kalma oyunların nedeniyle medya gündeminde birçok intihar vakası duymuştuk. Bu vakaların artık göstermesiyle beraber artık Pakistan da işin içine girdi. Mahkeme tarafından görevlendirilen yetkililer oyunun hem PC versiyonunu hem de mobil versiyonunu kısa süreyle askıya alma kararı aldı. Tabii ki oyunun askıya alınma nedenleri de saymakla bitmiyor.

İddialara göre oyun, hem bağımlılık seviyesini yükseltiyor hem de gelişme çağında olan çocukların psikolojilerini ve yaşantılarını kötü etkiliyor. Savaş oyunları arasında da indirme rekorunu elinde tutan oyun, hayatta kalma alanında da aynı rekoru elinde barındırıyor.

Asıl Gündem Bağımlılık

Bağımlılık yaptığı gerekçesiyle ilk etapta askıya alınan oyunun gelişme çağında bulunan çocukları da etkilediği gözlemlendi. Hem fiziksel, hem de psikolojik olarak çocuklara zarar veren oyun son dönemlerde farklı ülkelerde intiharlara da sebebiyet vermişti. Tabii ki intiharların hangi etmenden kaynaklandığı belli olmasa da işin altında PUBG yatıyordu. Bu nedenle Nepal’de de uzun süredir yasak olan oyun artık Pakistan altyapısında da oynanamayacak.

İlerleyen günlerde oyun hakkında yeni gelişmeler ve ülke kararları da gelmeye devam edecek. Özellikle son dönemlerde puta tapma olayıyla da gündeme gelen oyunun daha çok oyuncu kaybedeceği düşünülüyor. İlerleyen günlerde durumu takip ederek size yeniden bilgi veriyor olacağız. Peki sizce bu oyunun, bizim ülkemizde de yasaklanma ihtimali var mı? Sizlerden de yorum bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    ALLAHIM BİTİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir