1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PUBG Benzeri 10 Oyun ve Yeni Hintli Rakip

PUBG Benzeri 10 Oyun ve Yeni Hintli Rakip

FAUG

PUBG benzeri oyun geliştirme her oyun geliştiricisinin hayalidir. PUBG çok sayıda benzeri yapılmaya çalışılan şu anda oyun dünyasının en popüler oyunu. 2017’de çıkan oyun, sürekli aldığı güncellemeler ve yeni oyun özellikleri ile popüleritesini sürdürmekte. Geçtiğimiz Ağustos ayında anlık olarak 443 bin oyuncuya ev sahipliği yapan oyunun kayıtlı 400 milyon kullanıcısı var.

Tabii oyun sadece popüler olduğu için değil, çekici bir tarafı olduğu için oyuncular kendisini ciddi şekilde oyuna kaptırıyor. Örneğin PUBG 2017 Mart ayında ilk çıktığı 3 günde 11 milyon dolarlık hasılat yapmıştı. Nisan sonuna gelindiğinde bir milyondan fazla oyun satılmış, anlık oyuncu sayısı 89 bini bulmuştu. Sadece 2018 yılında 1 Milyar dolar gelir elde etmişti.

 

PUBG Benzeri Oyun Geliştirme

Tabii oyun bu kadar popülerlik ve gelir elde edince bir çok geliştirici benzerini yapmaya denedi ancak şu ana kadar başarılı olan gözükmüyor. Ancak Çin ile Hindistan arasında esen soğuk rüzgarlar ve Çin bazlı 128 mobil uygulamanın Hindistan hükümeti tarafından yasaklanması ile beraber Hindistan’da yerli PUBG geliştirme etkinlikler ciddi sayıda arttı. PUBG, Koreli firma tarafından başta geliştirilse de mobil uygulaması Çinli Tencent tarafından ortaklık sonucu piyasaya sunuldu. Zaten PUBG en yaygın oynandığı ülke de Çin.

 

Hindistanlı geliştiricilere gelirsek, PUBG’ye alternatif oyun geliştirdiğini açıklayan nCore Games adlı oyun şirketi, Fearless And United:Guards or FAU-G adında oyun geliştirdiklerini ve yakında piyasaya çıkacaklarını söylediler.

Firma tarafından yapılan açıklamada FAU-G zaten geliştiriliyordu, hükümet tarafından PUBG yasaklanması ile hız verdiklerini ve önce Hindistan içerisinde, akabinde uluslararası piyasada yer almayı hedeflediklerini söyledi firma yetkilisi.

PUBG Benzeri Oyun
PUBG Benzeri Oyun

İşin not edilmeye değer ayrı noktası ise bu oyun için firmaya Bollywood aktörü Akshay Kumar tarafından mentorluk yapılması.

Şu anda Hindistan’da yoğun şekilde bu oyun ve aktör konuşulmakta. Çünkü çok sayıda geliştirici yasaklanan uygulamalara alternatif getirme yarışında ve bu geliştiriciler hem ekonomik hem de mentorlük desteği aramakta.

 

PUBG Alternatifi 10 Oyun

Eğer sizde popüler kültürün kölesi olmak istemiyorsanız veya yeni zevklere yelken açmak istiyorsanız işte size PUBG benzeri kaliteli 10 Oyun.

  1. Battlelands Royale

Benzeri oyunlara göre daha küçük sayılabilecek bir oyun Battlelands Royale. 32 kişilik gruplar halinde 3-5 dakikalık savaşlar oynanıyor.

 

2. Call of Duty:Mobile

Oyun tarihinde en fazla inidirilen mobil oyun olarak geçen Call of Duty:Mobile, bu ünvanı hak edecek çok sayıda özellik içeriyor.

3. Creative Destruction

Creative Destruction, Fortnite’a çok benzeyen bir oyun. Güzel bir şekilde kopyası bile diyebiliriz. Büyük bir haritada 100 kişilik oyun oynayabiliyorsunuz.

4. Fortnite

Savaç oyunları içerisinde en çok tartışılan, buna rağmen en popüler 2. oyun fortnite, 100 kişilik savaş meydanında oynanıyor.

 

5. Garena Free Fire

Aslında Fortnite ve PUBG kadar konuşulmasada çok popüler bir oyun. 100 milyondan fazla indirilen oyun 50 kişiye kadar oynanabilen, 10 dakika süren savaşlar şeklinde ilerliyor.

Garena Free Fire indirmek için tıklayınız.

 

6. Guns Royale

7. Agar.io

8. Pixel’s Unknown Battle Ground

9.  Rules of Survival

10. PUBG Mobile

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap