1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. PlayStation CEO’su Konuştu! PS5 Fiyatı Belli Oldu Mu?
Trendlerdeki Yazı

PlayStation CEO’su Konuştu! PS5 Fiyatı Belli Oldu Mu?

PS5 Fiyatı

En merak edilen konsollarından biri olan PlayStation 5 sonunda tanıtıldı. 11 Haziran 2020 akşamı saat 23.00 da tanıtımı gerçekleştirilen PS5 de yalnızca konsola çıkacak oyunlar gösterildi. Görmediğimiz şeylerden biri de PS5 Fiyatı oldu.

Sony tarafından piyasaya çıkarılan PlayStation 5, yeni çıkacak oyunlarla duyuruldu. Konsola çıkacak oyunlarla beraber eksik kalan bir şey varsa da o da PS5 Fiyatı oldu. Tanıtım esnasında fiyat açıklaması tercih edilmedi.

Hal böyle olunca konsolun takipçisi olan kişiler fiyat tahmini yapmaya başladı. Bilirsiniz ki iki nesil önce piyasaya çıkarılan PlayStation 3 Fiyatı olarak 599 dolar duyurulmuştu. Şirketin aynı hataya düşmemesi için PlayStation CEO’su Jim Ryan bu konuda açıklama yaptı.

Dünya genelinde 7.6 milyondan fazla kişiye bulaşmış olan Corona Virüs Salgını sebebiyle pek çok insan hayatını kaybetti. Her ne kadar dünya normalleşmeye başlasa dahi salgın hala bitmiş değil. Hal böyle olunca böyle bir havada yeni nesil konsol üretimi zor olmaktadır.

Jim Ryan konuyla alakalı olarak:

“Genel kanı ve geçmiş, bizim iş kolumuzun resesyona daha dayanıklı bir iş olduğunu gösteriyor. Ancak bence bu durum, değer eşitliği hakkına odaklanmamız gerekliliğini daha açık hale getiriyor” dedi.

Neden Böyle Tasarım Tercih Edildi?

Ryan, PlayStation 5 Tasarımı ile alakalı da açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada:

“Kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu dijital olarak satın almayı tercih ediyor. Sürekli olarak deneyip sürekli yaptığımız şeyi yapabileceğimizi düşündük ve yine bir seçenek sunduk” dedi.

PlayStation 5 Fiyatı ile alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde TeknoSitesi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bizi takipte kalarak en güncel konulardan bilgi sahibi olabilirsiniz. Konuyla alakalı sizin de belirtmek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
PlayStation 5 Tüm Detaylar Belli Oldu!
Yorum Yap

Yorum Yap