1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. PlayStation 5 Stray Oyunuyla Farklı Dünyaya Açılıyor

PlayStation 5 Stray Oyunuyla Farklı Dünyaya Açılıyor

stray

Geçtiğimiz hafta PlayStation 5 tanıtımı yapılırken, bildiğiniz üzere cihazın yeni oyunlarına da göz atma fırsatı yakalamıştık. Özellikle sokak görünümü beliren ve kedilerden oluşan bir sokaktan esinlenen Stray oyununun konusunu bir türlü çözememiş, sıra dışı bir görünüme sahip olan yeni oyunu fazlasıyla merak etmiştik. Bugün itibariyle yeni oyunun konusu belli oldu. Bakalım PlayStation 5 Stray bizlere nasıl bir deneyim yaşatacak?

PlayStation 5 Stray Ferah Hissettirecek

Bildiğiniz üzere yeni oyunun fragmanında kedilerle dolu bir sokak ön plana çıkmış, genellikle kediler gösterilmişti. Tahmin ettiğiniz gibi, oyunda bir kedi olarak dolaşacaksınız. Çatılarda, sokakta ve istediğiniz her yerde rahatça gezebileceğiniz gibi bir o kadar da ferah hissedeceksiniz. Aynı zamanda normal bir kedi olmanın yanı sıra, bazı araştırma görevleriniz de bulunacak.

İnsanların Sonu Geliyor!

Oyunda kedisiniz diye, kesinlikle rahat rahat dolaşacağınızı zannetmeyin. Her ne kadar rahat olursanız olun, etrafınızda onlarca robot ve araştırma konusu bulacaksınız. İnsan neslinin neden tükendiğini araştırırken de sırtınızdaki çantayla beraber sokaklarda kaybolacak, maceradan maceraya geçiş yapacaksınız.

Oyunun yönetmenin Viv, ‘’Sokaklarda, çatı aralarında ve arabaların altında yürümek gerçekten ferahlatıcı olabiliyor. Özellikle de insanların ve robotların varlığınızdan habersiz olması da fazlasıyla keyif verici. Ayrıca yalnızca dolaşmaktan da zevk almıyor, dilediğiniz gibi sonsuza kadar robotları rahatsız edebiliyorsunuz’’ ifadelerine yer verdi.

PlayStation 5 Stray Farklı Oyunlara İlham Olabilir

Oyunun yapımcılarından olan Blue Twelve Studio’nun yönetmeni, yeni oyunun daha farklı oyunlara da ilham olabileceğini ifade etti. Ayrıca iki kedisi bulunan yönetmen de, bu oyunu yaratırken kedilerinden ilham aldığını dile getirdi. Yönetmen, ‘’Kediler gerçekten her zaman eğlenceli, sevimli ve sinir bozucu olabiliyor. Kedilerin garip ve tatlı hareketleri bize her alanda ilham verdiği gibi, oyun alanında da bizlere sonsuz fikir akışı sunuyor’’ ifadelerini kullandı.

Oyunun konusunu sizlere anlattıktan sonra, alt kısımda tanıtım videosuyla da baş başa bırakıyoruz. Ayrıca ilerleyen günlerde oyun hakkında detaylar gelmeye başladıkça da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Stray Oyun Fragmanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap