1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PlayStation 5 Oyun Konsolu Tüm PlayStation 4 Oyunlarını Çalıştırabilecek

PlayStation 5 Oyun Konsolu Tüm PlayStation 4 Oyunlarını Çalıştırabilecek

tüm playstation 4 oyunları

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olacak olan Sony PlayStation 5 oyun konsolu için sevindirici bir açıklama yapıldı. PlayStation 5 tüm PlayStation 4 oyunlarını çalıştırabilecek.

Sony’nin diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı sürüme sahip olan PlayStation 5 oyun konsolunun yurt dışı fiyatı disksiz olan sürümü için 399 dolar diskli olan sürümü için ise 499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu.

Tüm PlayStation 4 Oyunları PlayStation 5’e Geliyor

19 Kasım tarihinde tüm dünyada satışa sunulacak olan Sony’nin yeni oyun konsolu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 5 oyun konsolu PlayStation 4 için çıkan oyunları yüzde 99 oranında geriye uyumluluk desteği sunacak. Henüz Türkiye fiyatı açıklanmayan PlayStation 5 oyun konsolunun tüm PlayStation 4 oyunlarını oynatacak olması sevindirici. 

PlayStation 5 Özellikleri

Gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi ile inşa edilen sekiz çekirdekli bir işlemciden alan PlayStation 5, grafik tarafında da AMD imzalı Radeon Navi ailesine sahip. 4K oyunculuğu standart olarak sunan PlayStation 5 oyun konsolu Ray tracing desteğine sahip. 

Özel 825 GB NVMe SSD ile birlikte gelen PlayStation 5’in bu SSD’si 5.500 mb/saniye hızında işlem yapabiliyor. Gelişmiş ses teknolojisine sahip olan PlayStation 5’in ayrıca yepyeni bir oyun kumandası bulunuyor. DualSense adı verilen bu oyun kumandası ergonomikl bir yapıya sahip. USB – C bağlantı noktası üzerinden şarj olabilen bu oyun kumandasının tetik tuşları oyunlara göre farklılaştırılabiliyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre DualSense, çok daha iyi geri bildirimlere sahip.

Yorum Yap

Yorum Yap