1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. PlayStation 5 Fiyatı Sızdırıldı – Şaşırtan Fiyat

PlayStation 5 Fiyatı Sızdırıldı – Şaşırtan Fiyat

ps5fiyati

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan yeni konsol PlayStation 5, çıkış tarihi ve fiyatıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önceden cihaz hakkında çeşitli fiyat tahminleri yapılırken, yeniden sert bir iddia gündeme bomba gibi düştü diyebiliriz. İddialara göre PlayStation 5 fiyatı sızdırıldı ve yan ekipmanlarının fiyatı da belli oldu. Bakalım yeni konsolumuzun beklenen fiyat etiketi nasıl şekilleniyor?

PlayStation 5 Fiyatı Sızdırıldı

Geçtiğimiz haftalardan beri gündemden düşmeyen yeni modelin fiyatı hakkında da yeni gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre yalnızca konsolun fiyatı 499 euro fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca Dual Sense 59,99 euro fiyat etiketine sahip olurken cihazın kablosuz kulaklık modeli de 179 eurodan alıcısını bekleyecek. Tabii ki ortaya çıkan fiyatlandırmalara göre, yeni konsolun Türkiye fiyatı da yaklaşık 10.000 TL olacak. Vergisiz haliyle zaten 7.100 TL fiyat tahminlerini yapmıştık ve ortaya çıkan fiyatlardan sonra da 10.000 TL gibi bir tutarı gözden çıkarmamız gerektiğini anladık.

Tanıtımı yapıldığı andan itibaren oyunlarıyla, tasarımıyla ve özellikle de fiyat tahminleriyle sürekli gündemde kalan PlayStation 5 oyun konsolunun, bir diğer merak edilen konusu da çıkış tarihi oldu. Tıpkı fiyatlandırmada olduğu gibi, cihazın çıkış tarihi için de bir tarih verildi.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi

Fiyatı kadar çıkış tarihi de merak edilen yeni oyun konsolunun, 20 Kasım tarihini işaret ettiğini söyleyelim. Gündeme gelen sağlam kaynaklara ve sızıntılara göre cihaz 20 Kasım tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak. İlk etapta Kuzey Amerika bölgesinde satışa çıkması beklenen cihazın, daha sonra tüm Avrupa pazarında da yerini alması bekleniyor.

Avrupa dahil tüm ülkelerin merakla beklediği yeni ürünün, ülkemizde çok pahalı bir fiyat etiketine sahip olacağını düşünüyoruz. Yani yeni oyun konsolunu almak istersek, aksesuarlar dahil 10.000 TL gibi bir miktarı gözden çıkarmamız gerekiyor. Tabii ki konsolun yanında oyun da satın alacağımız için, bu miktar daha da yükselebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap