1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. PlayStation 5 Ağırlığı Ortaya Çıktı! En Ağır Konsol Olabilir

PlayStation 5 Ağırlığı Ortaya Çıktı! En Ağır Konsol Olabilir

ps5kg

Son zamanlarda en çok konuşulan ürünlerden birisi olay PlayStation 5, sürekli özellikleri ve fiyatıyla konuşuluyordu. Bu aşamada da ürünün ağırlığının ortaya çıkmasıyla beraber konsol oyuncuları da duruma bir hayli şaşırdı. PS3 serisinden sonra en ağır model olan PlayStation 5 ağırlığı da Amazon’un Almanya versiyonlu sitesinde görüntülendi.

PlayStation 5 Ağırlığı Şaşırttı

Cihazın resimlerine baktığımız zaman bu zamana kadar gelen en büyük konsol modeli olduğunu görüyorduk. Tabii ki bu aşamada da cihazın ağırlığı her ne kadar merak edilse de net olarak bilinmiyordu. Bugün Amazon Almanya gündeminde ortaya çıkan bilgilere göre yeni cihazın ağırlığı 4.78 kilogram seviyelerinde.

Disk kapasitesi barındırmayan modelin bu denli ağır olması kullanıcıları şaşırtırken, akıllara Amazon Almanya kaynağının da çok güvenilir olmadığı konusu geldi. Ayrıca diğer modellerin karşılaştırmasını yaptığımızda da, ürünün hem çok ağır hem de çok büyük olduğunu söyleyelim.

Diğer Ürünler Ne Durumda?

Diğer konsol ürünlerine baktığımız zaman da birbirinden farklı ağırlıklar görüyoruz. Hatırlarsanız PS serisinin en ağır serisi PS 3 olmuştu. Bu aşamadan sonra daha ağır bir yapıyla gündeme gelen PS5 ürününün de Slim versiyonu çıkabilir. Disksiz ağırlığının 4.78 kilogram seviyelerinde olmasıyla beraber diskli olan model de daha ağır gelecektir diye düşünüyoruz. Bu nedenle ilerleyen günlerde PS5 Slim versiyonunu da rahatlıkla görebiliriz.

Çıkış yaptığı andan itibaren çokça habere konu olan PlayStation 5, şuan Türkiye fiyatıyla 7.999 TL’den satılıyor. Bazı kaynaklarda ortaya çıkan bilgilere göre bu fiyat disksiz olan versiyona ait. Diske sahip modelin fiyatı henüz bilinmezken bu versiyonun fiyatı da ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. Ayrıca ürünün slim versiyonu çıkacak mı, bu konuyu da yakından takip edeceğiz. Eğer cihaz hakkında yeni bir gelişme olursa sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap