1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Play Store Abonelik Sistemi Play Pass Oluyor

Play Store Abonelik Sistemi Play Pass Oluyor

50fefb40-47f0-414c-9c7b-e56786ba4a4c

1998 kuruluşlu teknoloji devi Google, yeni bir hizmet amaçlıyor. Şirket, Play Store abonelik sistemi Play Pass üzerinde çalışmalara ve testlere başladı.

Bu hizmet sayesinde aylık abonelik ile dilediğiniz uygulamaya ücretsiz bir şekilde erişmeniz amaçlanıyor. 

play pass

 

 

Aylık yenilenen üyelik sistemleri günümüzde çok yaygın olarak kullanılıyor. Gerek Netflix gerekse Microsoft isimlerini bu sistemlerde çok sık duymaktayız. Google da kendini bu konuda pasif bırakmayıp Play Pass testlerine başladığını belirtti.

Android işletim sisteminin yapımcısı, Apple Arcade ve Microsoft Xbox Game Pass ile benzer bir sistem olacağının duyurusunu da yaptı. Bu sistemle aylık ödeme ile “premium” kategorisindeki uygulamalara erişim sağlayıp, aynı zamanda ücretli uygulamaları da kullanım imkanınız olacağı bekleniyor.

Android cihazların indirme mağazası olan Play Store çok geniş bir kütüphaneye sahip olduğundan, sistemin epey rağbet göreceği konusunda görüşler de söz konusu olsa gerek. Abonelerin uygulamalara değil de bir servise ücret karşılığı hizmet alması hem reklam hem bütçe açısında daha kârlı olacak.

Şuan deneme aşamasında olan Play Pass için aylık ücretin 4.99$ olacağı söylentiler arasında. Türkiye’den de bu hizmeti alabileceğimizi göz önünde bulundurursak, dolar kuruna göre yaklaşık ücretin 30₺ olacağı tahmininde bulunabiliriz.

Diğer mobil haberlerimize bakmak için Mobil kategorimize bakabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap