1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Pil Ömrü En Uzun Samsung Telefon Modelleri

Pil Ömrü En Uzun Samsung Telefon Modelleri

s1200

Cep telefonu alan tüketicilerin öncelikli seçeneklerinden biri de ürünlerin pil ömrü. Sizler için pil ömrü en uzun Samsung telefon modellerini bu haberimizde derledik.

SAMSUNG’UN ÖNE ÇIKAN MODELLERİ

Samsung, akıllı telefon modellerinde en önde gelen markalarından bir tanesi. Satış rekorları ile Apple ve Huawei markalarıyla yarışan Samsung, kullanıcılarına birçok yenilik sunmayı başarıyor.

Samsung Galaxy serisinin öne çıkan modellerinden olan A10, 3.400 mAh pil gücüyle gün boyunca gerçekleştireceğiniz etkinliklere yeteri derecede kullanıma sahip.

A10 cihazı, internette ve sosyal medyada geçireceğiniz zaman dilimi içerisinde izleyeceğiniz canlı yayınlar, mesajlaşmalar ve görüntülü konuşmalarınız ile bölünme yaşamayacağınız süregelen dopdolu bir günün heyecanını sizlere yaşatacak cinsten.

Samsung markasının en çok kullanılan serilerinden olan Galaxy modelleri arasında A30’un kullanıcılarda yeri oldukça farklı.

4.000 mAh pil gücü ile her anı dopdolu bir şekilde yaşayabilirsiniz. 15W hızlı şarj özelliği sayesinde hayatınızın hiçbir anında şarj konusunda endişelenecek bir durumunuz yok.

Galaxy S10e, S10 ve S10+ serisi günlük rutin işlemlerinizin yanı sıra kullanım düzeninizi otomatik bir şekilde algılayarak ihtiyacınız olmayan uygulamaları arka planında çalıştırmaz.

Güç Tasarruf Modu ile pil ömrünü gününüzün öngörüsüne göre ayarlar.

Ayrıca, S10+ modelinde yer alan 4.100 mAh pil kapasitesi ile beraber daha fazla zaman ve daha az şarj harcama şansına sahip olabilirsiniz.

SAMSUNG MODELLERİNİN ORTAK ÖZELLİKLERİ

Samsung modellerinin şarj ve pil ömrü noktasında birçok ortak özellikleri bulunmakta.

Özellikle telefonu kullanmaya başladığınız andan itibaren işinize yaramayan veya günde çok az bir süre ile aktif tuttuğunuz birden fazla uygulamayı otomatik olarak arka planında çalıştırmayan, bu sayede farkında olmasanız da şarjınızın daha uzun ömürlü gitmesini ve gününüzü daha rahat bir şekilde geçirmenizi sağlayan önemli özellikleri içerisinde barındırır.

Önerilen Yazı
LoL Wild Rift İnceleme

Pil Ömrünü Kısaltan Durumlar Neler?

Pil tüketimini zayıflatan durumların başında bulunduğunuz ortamda üst üste binen sinyallerin olduğunu, güçlü güneş ışığının altında ekran parlaklığının artacağını unutmayın.

Galaxy modellerinde yer alan AMOLED ekran, pil tüketimini arttıracak yüksek kontrasta sahiptir.

Yüksek derecede ki ekran parlaklığı yüksek performansa sahip uygulamalar ve yüksek çözünürlüğe sahip içerikler ve konum hizmeti izin verilen diğer bir çok uygulama pil tüketimini arttırır.

  • İlk olarak telefonumuzda gereksiz uygulamalar varsa ve şayet arka planda işlem görüyorsa bunları telefondan silmeliyiz.
  • Arka planda çalışmasına izin verdiğimiz ve pil ömrünü farkında olmadan tüketen uygulamalarımız varsa arka planda çalışmasını engellemeliyiz.
  • Telefonun ışık ayarlarını gözümüzü yormayacak şekilde ayarlamalıyız.
Yorum Yap

Yorum Yap