1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Performansı Yüksek En Ucuz Telefonlar – 2020

Performansı Yüksek En Ucuz Telefonlar – 2020

akilli-telefonlar

Son dönemlerde yeni amiral gemilerinin çıkış yapmasıyla beraber, akıllı telefon piyasası bir hayli genişledi. Tabii ki amiral gemilerinin fiyatları bir hayli cep yakarken, yüksek performanslı cihaz kullanmak isteyen insanlarımız yeni amiral gemilerine ulaşamıyor. Biz de, sizin için performansı yüksek ve orta bütçeli cihazları inceledik. Bakalım performansı yüksek en ucuz telefonlar hangileri?

Performansı Yüksek En Ucuz Telefonlar

Şu zamanda amiral gemi fiyatlarının yüksek olmasıyla beraber hem uygun fiyata, hem de yüksek performansa sahip cihazları arar olduk. Biz de hem yüksek performanslı, hem de en uygun cihazları inceledik. Bakalım bu zamanda hangi cihazlar alınabilir?

5-) Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64 GB

MediaTek Helio G90T işlemci gücüne sahip olan cihaz, bir nevi amiral gemisi de sayılabilir. Arka kısmında 64 Megapiklsel + 8 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel dörtlü kamera kurulumun barındıran cihazın ön kısmında da 20 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Aynı zamanda 64 GB dahili depolama alanına sahip cihazın, 6 GB devasa bir RAM kapasitesi bulunuyor. Android 9.0 işletim sistemiyle kutudan çıkan ve 4.500 mAh batarya gücüne ev sahipliği yapan cihaz, şu aralar 2.850 TL’ye bulunabilir.

4-) Oppo Realme 5i 64 GB

Akıllı telefon piyasasında, en yeni modelleriyle tutunmaya çalışan Oppo, Realme 5i modeliyle uygun fiyatlı bir cihaza ev sahipliği yapıyor. 6.5 inç boyutundaki ekranıyla ve çift SIM kart özelliğiyle karşımıza gelen cihaz, 5.000 mAh batarya gücünü barındırıyor. Aynı zamanda 64 GB dahili depolama ve 4 GB RAM gücü barındıran cihazın parmak izi okuyucu sensörü de bulunuyor. Ön kısmında 8 Megapiksel çözünürlükte kamera bulunduran cihaz, arka kısmında dörtlü bir kamera kurulumuyla gelmiş. Arka kısımdaki kameralar da 12 Megapiksel + 8 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlükten oluşuyor. Uygun fiyatıyla güzel bir performans sağlayan cihaz, şuan 2.300 TL civarında bulunabilir.

3-) Huawei P30 Lite 64 GB

Huawei’nin en başarılı ve tutan modellerinden olan P30 Lite modelini de uygun fiyata bulabilmek mümkün. Kirin 710 işlemcisiyle karşımıza çıkan cihaz, 64 GB dahili depolama alanına ve 6 GB RAM gücüne sahip. Aynı zamanda arka kısmında üçlü kamera kurulumu bulunduran cihazın ana kamerası 48 Megapiksel kalitesinde. Ana kameraya ise 8 Megapiksel + 2 Megapiksel iki adet kamera eşlik ediyor. Cihazın ön kısmında yer alan kamera da 32 Megapiksel kalitesinden oluşuyor. Kutudan Android 9.0 işletim sistemiyle çıkan cihaz 3340 mAh batarya gücüne sahip. Bu performanstaki cihazı da yaklaşık 2.700 TL civarına bulabiliyoruz.

2-) Oppo A5 2020 64 GB

Uygun fiyata satın alabileceğimiz diğer cihaz da Oppo A5 2020 modeli. Uygun fiyatlı modelin özelliklerine baktığımızda ilk başta Snapdragon 665 işlemci gücünü görüyoruz. Aynı zamanda 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olan cihazın arka kısmında dört adet kamera yer alıyor. Ana kamera 12 Megapiksel kalitesine sahip olurken, ana kameraya eşlik eden kameralar da 8 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel seviyesinden oluşuyor. Cihazın ön kısmında ise 8 Megapiksel oranında bir kamera yer alıyor. Android 9.0 işletim sistemiyle karşımıza gelen cihaz 5.000 mAh seviyesinde batarya gücü barındırıyor. Bütün bu özelliklere sahip olan cihaz da 2.200 TL civarında bulunabiliyor.

1-) Xiaomi Mi A2 Lite 32 GB

Listemizin son modeline göz attığımızda da yine Xiaomi’nin uygun fiyatlı bir modeliyle karşılaşıyoruz. Snapdragon 625 işlemci gücüne sahip olan cihaz 3 GB RAM gücü ve 32 GB dahili depolama alanı barındırıyor. Aynı zamanda arka kısmında 12 Megapiksel + 5 Megapiksel seviyelerinde iki adet kamera bulunduran cihazın, ön kamerası da 5 Megapiksel çekim kalitesine sahip. Ayrıca 4.000 mAh batarya gücüne sahip cihaz, ilk aşamada Android 9.0 ile ortaya çıkıyor. İdeal ve giriş seviyesi özellikler barındıran cihaz da ortalama 2.000 TL fiyat etiketine sahip.

Yeni amiral gemilerinin yüksek fiyatlı olmasıyla beraber, bu listeden seçim yapmanızı öneriyoruz. En azından önümüzdeki dönemlerde amiral gemisi fiyatları düşene kadar, uygun fiyata yüksek performanslı cihazlar kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap