1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Panasonic, Dünyanın İlk 6K Video Çeken Kamerası Lumix DC-S1H’yi Tanıttı

Panasonic, Dünyanın İlk 6K Video Çeken Kamerası Lumix DC-S1H’yi Tanıttı

panasonic-lumix-dc-s1h

Kameralardan anlar mısınız? Sizin için değişen ve yenilenen her bir farklılığı burada ön plana çıkarmak istiyoruz. Daha fazla gecikmeyin ve kendinizle ilgili seçimleri, beklentileri ve yenilikleri buradan kullanmaya, hepsini ön plana çıkarmaya özen gösterin. Çünkü insanların istekleri, beklentileri ve yenilikleri tamamen değişken bir dilde büyüyor. Panasonic, sinema kalitesinde görüntü alabilmeyi sağlayan yeni dijital tek lensli full frame aynasız fotoğraf makinesi Lumix DC-S1H’yi tanıttı. Bu yeni kamera, Panasonic’in profesyonellere hitap eden tam çerçeveli aynasız fotoğraf makineleri ailesinin diğer üyeleri Lumix DC-S1 ve Lumix DC-S1R ile aynı kategoride yer alacak.

Panasonic, Dünyanın İlk 6K Video Çeken Kamerası Lumix DC-S1H’yi Tanıttı

Panasonic, Dünyanın İlk 6K Video Çeken Kamerası Lumix DC-S1H’yi Tanıttı

Lumix DC-S1H’in diğer önemli özellikleri arasında Tam V-Log/ V-Gamu 14+ dinamik aralık durağı, 6K tam çerçeve yakalama, 4:2:2 10bit dahili kayıt, 60p’ye kadar Sinema 4K kayıt ve sınırsız kayıt süresi yer alıyor. Panasonic, yaptığı basın açıklamasında Lumix DC-S1H için “Dünyanın 6k/24p kayıt yapabilen ilk kamerası” ifadesini kullandı. Yeni Dual Native ISO teknolojisi sayesinde kayıtta ışığa göre maksimum 51200 ISO seviyesine çıkabilen kamera bozulmaları da kontrol altında tutuyor. Bunun için de Venus Engine adlı sinyal optimizasyon motoruna güveniyor.

Herkesin keyifli ve severek kullanmak istediği bir ürün olacağını düşündüğümüz bu kamera, kesinlikle özel anları yakalamak isteyenler için büyük bir kalitede çıkacak karşımıza. Fotoğraflamak konusunda çok daha etkili, çok daha iyi ve özverili bir seçim yaratmak için sizler de kendinize göre bir çözüm kullanmaya başlayın. Hem daha rahat, hem de daha verimli bir çalışma mantığı içerisinde kendinizle ilgili bütün çözümleri inceleyebilirsiniz.

Tüm modlarda kesintisiz kayıt özelliği sunan kamera, 16:9 en boy oranıyla da 10 bit 60p 4K kayıt alabiliyor. Kamerada tüm Lumix S serisinde olduğu gibi beş eksenli optik görüntü sabitleyici (Body Is) ve 2 eksenli optik sabitleyici (OIS) bulunuyor. Bu da daha stabil görüntü almayı sağlıyor. Panasonic Lumix DC-S1H şu anda sadece gövdesi 3.999,99 dolar olacak şekilde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Kamera Eylül sonunda piyasada olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap