1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. ÖSYM Sınav Yerlerini Açıkladı!

ÖSYM Sınav Yerlerini Açıkladı!

ösym

Geçtiğimiz haftalardan beri merakla beklenen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınava giriş yerlerin nihayet açıklandı. Son zamanlarda yaşanan Koronavirüs pandemisi nedeniyle, sınavın tarihi iki defa değiştirilmişti. Hatta sınav iptal edilmediği için Twitter gündemine oturan YKS için, ÖSYM sınav yerlerini açıkladı. Peki sisteme nasıl girilecek?

ÖSYM Sınav Yerlerini Açıkladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınavın tarihine son olarak 27 ve 28 Haziran şeklinde karar verilmişti. Sınava hazırlıksız olduğunu dile getiren ve virüs nedeniyle de iptal olmasını isteyen adaylar, Twitter gündeminde de bir hayli yankı uyandırdı. Bu süreçte sınav iptal edilmedi ve sınava giriş yerleri bugün itibariyle açıklandı.

ÖSYM Sitesine Erişim Sorunu Yaşanıyor

Sınava giriş yerlerinin açıklanmasıyla beraber, ÖSYM sitesinde şu saatlerde aksaklıklar yaşanıyor. Yoğun bir giriş alan site, hem ağır çalışıyor hem zaman zaman çöküntüye uğrayabiliyor. Bu nedenle  sınava giriş belgenizi alabilmek için sabırsız olmamanız gerekiyor. Siteden yapılan açıklamaya göre 27 Haziran YKS 1.Oturum Yeterlilik Testi (TYT) ve 28 Haziran YKS 2.Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) giriş yerleri belirlendi. Buna ek olarak YKS 3.Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) giriş yerleri de belli oldu.

ÖSYM Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

YKS adaylarını heyecanlandıran bir aşama bugün kaydedildi. Onlarca adayın giriş yerleri açıklanırken, ÖSYM altyapısına büyük zorluklarla erişiliyor diyebiliriz. ÖSYM giriş belgenizi rahatlıkla almak istiyorsanız, yoğunluk olmayan saatlerde siteye giriş yaparak belgenize ulaşabilir, çıktı alabilirsiniz. ÖSYM altyapısına girerek TC kimlik numaranız ve aday şifrenizle hesabınıza giriş yaptıktan sonra, size uygun olan sınavı seçerek karşınıza çıkan belgeyi çıktı almanız yeterli olacaktır.

YKS sınavının ilk 2 oturumunda öğrenciler saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Aynı zamanda yabancı dil testi için de öğrenciler 15.30’dan sonra sınav binalarına kesinlikle alınmıyor. Hayatınız için önem taşıyan sınava geç kalmamalı, tam vaktinde sınava gireceğiniz binanın önünde olmalısınız.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap