1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. OnePlus Z Yeni Tanıtım Tarihiyle Heyecan Yarattı!

OnePlus Z Yeni Tanıtım Tarihiyle Heyecan Yarattı!

oneplus

Akıllı telefon piyasası içerisinde son dönemlerde kendini kanıtlamayı başaran OnePlus aynı zamanda Samsung ve Apple gibi markalarla bir rekabet içerisine girmeye başladı. Akıllı telefon piyasasında cihazları ile birlikte teknoloji severlerden tam not almayı başaran markanın şimdilerde yeni bir model üzerinde çalıştığı ve yeni modelini piyasaya sürmek için harekete geçtiği belirlenmişti. Uygun fiyatlı olacak modeli OnePlus Z yeni tanıtım tarihiyle heyecan yarattı!

Telefonun ismi hakkında çeşitli kararsızlıkların yaşandığı ifade edilmişti. Bu yüzden teknoloji kulislerinde OnePlus Z ya da OnePlus 8 Lite olarak adlandırılması bekleniyor. En son cihaz hakkında Nisan ayında çeşitli görseller paylaşılmıştı. Bu görsellere bakarak yapılan tahminler ve incelemeler sonrasında parmak izi okuma özelliğinin olduğu ifade edilmişti. Daha önce markanın diğer modellerinde olduğu gibi kameranın ekranın sol üst köşesinde bulunması bekleniyor.

Telefonun ses tuşlarının sol tarafta, kontrol tuşlarının ise sağ tarafta olduğunu görüyoruz. Ancak arka paneli hakkında fotoğraflardan herhangi bir şey anlaşılmadığı için yorum yapmak pek mümkün değil.

OnePlus Z 10 Haziran’da Tanıtılacak!

OnePlus bu süreçte aldığı karar sonrasında orta segment telefonlarla da piyasada kendisine bir yer edinmeye çalışıyor. Bunun üzerine yakın zamanda tanıtımı yapılacak olan model için 10 Haziran tarihinin seçildiği belirlendi. Tanıtım Hindistan’da gerçekleştirilecek.

Heyecanla tanıtımı beklenen akıllı telefonun bazı özellikleri gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte Snapdragon 765 işlemcinin kullanılması bekleniyor. Telefonda 8 GB Ram bulunacak. Depolama alanı olarak ise 128 GB’nin seçildiği ifade edildi. 90 Hz, 6,5 inç AMOLED ekrandan oluşacak olan telefonun bataryasının ise hızlı şarj özelliği ile birlikte son derece güçlü olması bekleniyor.

Telefonun Fiyatı Merak Edildi!

OnePlus Z için özelliklerinin yanı sıra fiyat araştırması da yapılmaya başlandı. Bu süreçte Hindistan’da tanıtımı yapılacak olan telefonun aslında iki farklı özellik ile gündeme gelebileceği belirtildi. Bunun ardından orta segmentli telefonlar için vergiler hariç olarak 2 bin 250 lira satış bedelinin konulduğu ifade edildi. Çıkış ve tanıtım tarihi ise şimdiden kullanıcılar arasında heyecana neden oldu. Telefonun satışa çıkarılmasının ardından ülkemizde de oldukça ilgi görmesi bekleniyor.

Önerilen Yazı
Katlanabilir Ekranlı Telefonlar Ne Zaman Satışa Çıkacak?
Yorum Yap

Yorum Yap