1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Olimpiyatlar Ertelendi! Maliyeti IOC’ye 650 Milyon Dolar Oldu

Olimpiyatlar Ertelendi! Maliyeti IOC’ye 650 Milyon Dolar Oldu

Olimpiyatlar Ertelendi! Maliyeti IOC'ye 650 Milyon Dolar Oldu

Corona Virüsünden ötürü pek çok fuar, etkinlik ve yarışma ertelendi. Ertelenen etkinlikler arasına bir yenisi daha katıldı. Olimpiyatlar Ertelendi! Maliyeti IOC’ye 650 Milyon Dolar Oldu

Olimpiyatlar Ertelendi! Maliyeti IOC’ye 650 Milyon Dolar Oldu

IOC’nin internet sitesi üzerinde yapılan açıklamada IOC İcra kurulunun yeni finansal planı onayladı ve oyunları yeniden düzenleme maliyetinin ise 650 milyon dolar olduğu tespit edildi. Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen etkinliklerin arasına 2021 olimpiyatları da dahil oldu. Olimpiyatların ne zaman gerçekleşeceği konusunda net bir tarih henüz bulunmuyor.

Her yıl yenisi düzenlenen olimpiyatlar ertelendi. Olimpiyatların ertelenmesinin ardından IOC tarafından tanınmış olan organizasyonların faaliyetlerine devam edebilmesi ve sporcularını destekleyebilmesi için 150 milyon dolar harcandığı bildirildi. Pandemi sebebiyle oluşan kriz ortamından ötürü ertelenen organizasyonların maliyeti herkese ağır oldu.

IOC Başkanı Thomas Bach konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Olimpiyat hareketi benzeri görülmemiş bir zorlukla karşı karşıya. IOC tarihinde ilk defa Olimpiyat Oyunları’nı erteliyor ve paydaşlarına bu küresel krizi atlatmaları için yardım etmek zorunda. Bu yeni durumda dayanışma, yaratıcılık, kararlılık ve esnekliğe ihtiyacımız var. Hepimizin fedakarlık yapması ve uzlaşması gerekiyor. Olağanüstü durumlar, olağanüstü önlemler gerektirir.” ifadelerini kullandı.

Önerilen Yazı
Epic Store Açıkladı! GTA 5 Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

 

Konuyla alakalı yeni gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Siz de en güncel en net haberler konusunda bilgi sahibi olmak için TeknoSitesi olarak bizleri takipte kalabilirsiniz. Biz de her daim sizlere bilgi vermeye özen gösterecek sorularınızın cevabını vermeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap