1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Nubia, En Güçlüsünden 120W Hızlı Şarj Cihazı Üretecek!

Nubia, En Güçlüsünden 120W Hızlı Şarj Cihazı Üretecek!

2020-07-23_18-14-40

Nubia marka olarak çok iddialı bir çalışma yapıyor ve 120W hızlı şarj özelliği sunmaya başlıyor. Nubia Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre hızlı şarj cihazı 28 Temmuz’da karşımıza çıkacak ve yeni bir etkinlikle tanıtılacak.

Red Magic 5S ile birlikte duyurulacak olan ve bu ürün, oldukça ilgi çekecek diyebiliriz. Piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran Nubia, mart ayında düzenlediği bir etkinlikte de oyuncu telefonu Red Magic 5G’yi duyurmuştu.

Bu etkinlikte, zaten yeterince ilgi çekici olan bu akıllı telefonla birlikte bazı aksesuarlar da duyurulmuştu. Bu aksesuarlardan bir tanesi ise 65 watt hızlı şarj desteğine sahip olan Galyum Nitrür (GaN) şarj cihazıydı. Nubia şimdi ise bu şarj cihazının yeni modeli ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılacak olan çalışmada amaç çok hızlı şarj imkanı yaratmak olduğu için herkes tarafından sevilen bir hizmet ön plana çıkarıldı. Bu süreçler sayesinde daha etkili ve yoğun bir çalışma bizlere hizmet sunuyor diyebiliriz.

Nubia iddialı bir şarj istasyonu ile geliyor!

Şarj istasyonu konusunda oldukça iddialı olan bu ürün, hızlı şarj ile herkesin cihazını en hızlı şekilde şarj etmenin derdinde hareket ediyor. Teknoloji belki de şarj kablolarını tamamen kaldıramayacak ama en azından hızlı şarj yapısı sayesinde çok hızlı şekilde telefonlarımız şarj olacak.

Nubia başkanı tarafından paylaşılan görsel, şirketin yaklaşmakta olan şarj cihazının 3 ayrı bağlantı noktasına sahip olacağını gösteriyor. Tabi bu duruma dair yapılan bütün çalışmaların ve beklentilerin içerisinde, markayla ilgili gelişmeler de çok bekleniyor. Bu çalışmalar ve seçenekler hepimizi ön plana çıkaracak diyebiliriz.

Bu bağlantı noktaları; bir adet USB Type-A, iki adet de USB Type-C’den oluşuyor. Ayrıca katlanabilir yapıda fiş tasarımına sahip olan şarj cihazı, bu sayede taşınmayı kolaylaştırıyor. Ancak eğer bu ürünü ülkemizde kullanmak isterseniz, ayrı bir fiş dönüştürücü aparatına sahip olmanız gerekecek.

Bu tarz teknolojiler hepimiz için bir renk ve tasarım sunuyor. Ama tabi hayatımızdaki enerji ve şarj bağımlılığı konusunda da hızlı olması ne derece mantıklı? Tabi burası işin psikolojik boyutu belki ama hepimiz için en güzeli bu ürünleri daha etkili kullanmak olacaktır gibi geliyor. Yorumunuz nedir?

Yorum Yap

Yorum Yap