1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Nokia 6.3’ün Bazı Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 6.3’ün Bazı Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 6.3'ün Bazı Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

HMD Global firmasının üzerinde çalıştığı düşünülen telefonlardan biri de Nokia 6.3 olmuştur. Nokia 6.3’ün Bazı Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı Telefon asıl gücünü Snapdragon 730 SoC’den alması beklenmekte.

Finlandiya merkezli olan HMD Global’in Nokia 2.4, Nokia 6.3, Nokia 7.3 üzerinde 5G ve amiral gemisi Nokia 9.3 Pureview üzerinde çalıştığına dair çeşitli iddia ortaya çıktı. Ayrıca Nokia 6.2 telefonun da bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Telefonla ilgili daha önce de çeşitli bazı bilgiler ortaya atıldı. Bunlardan biri de telefonun Snapdragon 67x SoC kullanacağı yönündeydi. Fakat Nokia Power User da yer alan bir habere göre şirket, Snapdragon 730 SoC kullanacak ki bunun, cihazın performansında kayda değer bir artış yaşatacağını söylemek doğru olabilir.

Nokia 6.3’ün Bazı Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 6.3’ün arka kısmında dört adet kamera olacağını biliyoruz. Diğer Nokia modellerindeki gibi ZEISS optikler kullanacağı ortaya çıkmıştı. Ayrıca telefonun 16 MP değerinde de bir selfie kamerasına sahip olacağı ifade edilmişti. Ortaya çıkan yeni bilgilerle beraber cihazın arka kısmında yer alan dört kameranın özellikleri de ortaya çıkmıştır. Cihazın ana kamerasında 24 MP, ikincil kamerasında ise 12 MP değerinde bir lens olacak.

Önerilen Yazı
OnePlus 7T’ye Ağır Çekim ve Ultra Geniş Açılı 4K Kayıt Özelliği Geliyor

Nokia 6.3 diğer Nokia telefonlarda olduğu gibi PureDisplay ekranla beraber kullanıcılara sunulacaktır. Telefonun ekranında selfie kamerasına ev sahipliği yapan bir damla çentik bulunacak. FHD+ çözünürlüklü olan 20:9 en boy oranına sahip olan 6.2 inçlik bir ekranlar karşınıza çıkacak olan cihazın USB Type-C girişine ve 4000 mAh değerinde bataryaya sahip olacağı düşünülmekte.

 

Yorum Yap

Yorum Yap