1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Nintendo Yeni Konsol Açıklaması Yaptı!

Nintendo Yeni Konsol Açıklaması Yaptı!

Nintendo Yeni Konsol Açıklaması Yaptı!

Nintendo Yeni Nesil Konsol Açıklaması Yaptı! Yapılan açıklama sonucu oyuncuların boynu büküldü. Yeni nesil konsolun piyasaya çıkış tarihi ancak 2023 yılından sonra olarak açıklandı.

Nintendo başarılı bir platform olduğundan ötürü ürettiği konsollarda oldukça popüler olmaktadır. En son çıkarılan Switch milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan oyun konsolu sayesinde muhteşem oyunlar oynayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde çıkması planlanan Nintendo’nun yeni konsolu için aslında çıkış yılı tahminleri yapılmaya başlandı. 2020 yılından sonra çıkış yapacağını düşündüğümüz konsol oldukça güzel olacak gibi.

Nintendo Yeni Konsol Açıklaması Yaptı!

Son zamanlarda en çok konuşulan oyun konsollarından biri olan Nintendo Switch satış sayısının 50 milyonu aşması ve Animal Crossing’in satış rekorları, Nintendoyu listenin ilk sıralarına taşıdı. Öyle bir hale geldi ki pandemi esnasında Nintendo Switch talebe yetişmeyen ürünlerden biri haline gelmiştir. Durum böyle olunca da Nintendo’nun Switchten sonraki yeni nesil kondolu oyun dünyasında merak edilmeye başlandı.

Twitter üzerinde yatırım danışmanı olan David Gibson, Nintendo’nun son halini değerlendirdi. Etkinliklerde konuşulan konulara göre Nintendo Switch ömrünü kısa sürede doldurmayacak gibi gözüküyor. Yapılan açıklama sonrasi Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa da bir açıklama da bulundu:

“Nintendo Switch yakın zamanda dördüncü senesine girecek, ve biz inanıyoruz ki hayat döngüsünün henüz ortalarına girmiş olacak. Önümüzdeki mali yılın nasıl gideceğine bakacağız ve nasıl ilerleyeceğimize bir sonraki mali yılın nasıl gelişeceğine göre değerlendireceğiz.” dedi.

Önerilen Yazı
Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi?

PlayStation ve Xbox oyun konsollarının harici Nintendo, konsol geliştirme konusunda kendini sürekli yenilemeye devam ediyor. Nintenso oyun konsolu olan Wii 2006 yılında ortaya çıkarılmıştı. Fakat Wii U 2012 yılına kadar çıkarılmamıştı. Yani Nintendo oyun konsolu çıkarınca hemen ardından yenisini çıkarmıyor. Konsolun başarıya ulaşmasını bekliyor. Konsol geliştirmede kendi disiplinini izlediği tek şey zaman. Bu manada 2023 yılında çıkacak yeni konsol oldukça popüler olabilir.

Nintendo Switch konsolu 2017 yılında piyasaya sürüldü ve harika bir satış başarısı yakaladı. Şuanda 2020 yılındayız ve henüz üç yaşını bile doldurmamış olan konsol, ömrünün yarısını tamamladı bile. Sizinde bu konsolla ilgili söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap