1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Nintendo Açıkladı! 160.000 Switch Hesabı Hacklendi

Nintendo Açıkladı! 160.000 Switch Hesabı Hacklendi

Nintendo Açıkladı! 160.000 Switch Hesabı Hacklendi

Nintendo Açıkladı! 160.000 Switch Hesabı Hacklendi Firmadan açıklama gecikmedi!

Japonya da çalışma gösteren video oyun devi Nintendo, Network hesaplarının başkaları tarafından ele geçirildiğini doğruladı. Nintendo, bunun yanı sıra Ağ kimliği aracılığıyla Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını duyurmuştu.

Nintendo Açıkladı! 160.000 Switch Hesabı Hacklendi

Nintendo tarafından açıklama yapıldı. Yaklaşık olarak 160.000’in üzerinde Nintendo Network hesabının internet korsanları tarafından ele geçirildiği duyuruldu. Nintendo’nun yaptığı açıklamaya göre giriş ID’lerinin ve şifrelerinin bazı çevreler tarafından ele geçirildiğini ve bunların da nisan ayının başından itibaren bu hesaplara erişim sağlayabildiği belirtildi.


Gündemlere bomba gibi düşen Nintendo Network ID bilgileri, Nintendo hesaplarından farklı olarak Wii U ve 3DS konsollarında satın alma işlemi yapmakta da kullanılıyordu. Eğer buna ek olarak Switch’de mağazaya giriş yapıp birşey satın alacaksanız eğer Nintendo hesabı kullanmanız yeterli olacaktır.

Saldırıdan etkilenmiş olan hesapların şifreleri sıfırlanırken, şirket Nintendo Ağ kimliğini kullanaraktan Nintendo hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktı. Yapılan açıklamanın devamına bakılacak olursa ise ele geçirilen hesapların bazıları üzeirnden sahte satın almalar yapıldığı da ön plana çıktı. Durum böyle olunca Nintendo, tüm kullanıcılarına çift aşamalı doğrulama sitemine geçmelerini önerdi.

Önerilen Yazı
Apple Glasses, Gelecek Yıl Gelebilir

Eğer siz de Nintendo Network hesabı sahibiyseniz, Nintendo’ya giriş yaparken kullandığınız şifreyi yenilemenizi öneririz. Böylelikle hesabınızı yeniden güvence altına alabilirsiniz. Tabi yalnızca güçlü şifre kullanarak.

Yorum Yap

Yorum Yap