1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Ninja Mixer Kullanmayı Neden Tercih Etti?

Ninja Mixer Kullanmayı Neden Tercih Etti?

ninja mixer

Ninja, Mixer üzerinden yayınlara geçmeyi planlıyordu. Twitch platformunda büyük rakamlar kazanan “Fortnite Guy” neden Microsoft Mixer‘a geçiş yaptı?

Ünlü yayıncı Ninja, hepimizin Twitch üzerinden Fortnite yayınlarıyla tanıdığımız nam-ı diğer “Fortnite Guy” artık yayınlarını Microsoft Mixer üzerinden yapıyor. Hem oyun hem de yayın sektöründe adını duyurmayı başaran Ninja, bu kararı geçtiğimiz günlerde aldı. Anlaşma imzaladıklarını da açıkladı.

Bu anlaşmadan sonra Amazon‘un yayın kalesi Twitch, elindeki en büyük güçlerden birini kaybetmiş gibi duruyor. Çünkü yayıncı kendisine kazandırdığı kadar Twitch‘e 14 milyon abone ile de yüklü miktar paralar kazandırdı.

Kendisinin oyun oynayışına ve yayın akışına son derece güveniyoruz. Fakat o, kendisini sadece Fortnite oyununda iyi oyuncu olarak değil, bu sektörde geliştirmeyi amaçladığı açıklamasını yaptı.

Ninja, Twitch üzerinden yaptığı yayınlarda belli bir miktarda izleyici azalması yaşadığını ve bu durumun Fortnite ile ilgili olduğunu düşünüyor. Twitch sıralamasında kendi üstüne çıkan yayıncıları görünce bu durumdan hoşnut olmadığını tahmin ediyoruz. İzleyicilerin azalması Ninja‘nın kazandıklarını da elbet azalttı. Ünlü yayıncı, Microsoft Mixer sayesinde hem platformun hem de kendinin yeniden tanıtımını yapıp piyasaya geri döndü. Planladığı gibi Fortnite dışında da kendisini tanıtmış oldu.

ninja mixer

“Kariyerimdeki bir sonraki adımı atmak, oyun endüstrisindeki büyük hedefleri başarmak için Mixer, bana başarı ve fırsatlar arasında harika bir denge sunacak. Bir oyuncu olarak köklerim Halo’ya kadar uzanıyor. Dolayısıyla Microsoft ile birlikte çalışmak ve Mixer’a gelmek, doğal bir adım gibi hissettirdi. Oyunculuktaki o harika anları yakalamak, galibiyetleri (ve mağlubiyetleri) paylaşmak, hepimizin gurur duyacağı topluluk odaklı bir çevre… İşte bu yüzden buradayım.”

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap