1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. Netflix’e Bir Rakip Daha, NBCUniversal’dan Geliyor

Netflix’e Bir Rakip Daha, NBCUniversal’dan Geliyor

s3-news-tmp-56002-nbc--2x1--940

Bir zamanlar İnternet dizi-film platformunun tek adresi olan Netflix son aylarda gelen rakipler tarafından sıkıştırılmaya başlandı. Disney, Apple, HBO gibi büyük firmaların bu sektöre girmesiyle herkesin bu platforma dikkat kesilmesini sağladı. Tabi ki bu kadar büyük firmaların gözünü çevirdiği bu sektöre tek girenler bu büyük firmalar olarak kalmadı.

NBCUniversal yaptığı son açıklamada kendisinin de çevrim içi aboneli yayın platformu kuracağını açıkladı. Disnney, Apple, HBO gibi firmalar daha kendi yayın platformlarını açmadan Netflix Amerika içi pazarında abonesinin düşüşe geçtiğini açıklamış bulunmaktaydı. Bunun yanı sıra NBCUniversal’ın bu pastadan bir pay istemesi üzerine Netflix’e bir rakip daha çıkmış oldu.

The Office gibi dünya çapında bir üne sahip ve milyonlar tarafından sevilerek izlenmiş bir diziye de sahip olan NBCUniversal’ın CEO’su Steve Burke, kendilerinin geliştirdikleri çevrim içi abonelik sistemli yayın platformunun Nisan 2020’de kullanıcılar ile buluşacağını açıkladı.

NBCUniversal'dan yeni yayın platformu

NBCUniversal’ın Nisan ayında çıkacak olması WarnerMedia’nın HBO MAX platformunun çıkış tarihine çok yakın olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Apple ve Disney’ın yayın servislerinin bu güz ayında çıkması planlanan Apple TV+ ve Disney+ platformlarından birkaç ay sonra yayın hayatlarına başlayacaklar.

Genel olarak çok fazla detay bilmediğimiz NBCUniversal’ın yayın platformu tahminlerimize göre The Office dizi ile açılışını yapamayacak yayın hakları hala Netflix’de bulunması sebebiyle bu yeni platform en çok bilinen dizisinden mahrum olarak sevenlerine kavuşacak.

NBCUniversal’ın ilk açılışında içerik olarak dışarıdan satın aldığı diziler ve Birleşik Krallık telekomünikasyon şirketi Sky’dan getireceği içerikler bekleniyor.

 

Buna benzer haberler için ana sayfamızı takip edin

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap