1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Netflix Yayın Kalitesini Eski Haline Çeviriyor

Netflix Yayın Kalitesini Eski Haline Çeviriyor

Netflix Yayın Kalitesini Eski Haline Çeviriyor

Corona Virüsü sebebiyle kısa süre önce artış gösteren internet kullanımı sebebiyle yayın kararını düşürme kararını almış olan Netflix Yayın Kalitesini Eski Haline Çeviriyor 

Netflix Yayın Kalitesini Eski Haline Çeviriyor

Pandemi’yi kontrol altına almış olan ülkeler yavaş yavaş açılma kararı alarak yayın kalitesini yeniden artırmaya başladı. Artışın şuanda bazı ülkelerle sınırlı olduğunu açıklamak doğru olacaktır. Corona virüsü sebebiyle yayın kalitesini düşürme kararı alan Netflix, yavaş yavaş eski yayın kalitesine dönmeye başlıyor. En başta Avrupa Ülkeleri olmak üzere ülkemiz dahil tüm dünyada artış gösteren internet kullanımı sunuculara aşırı yük yüklemişti.

Henüz hangi ülkelerde yayın kalitesinin eski haline getirildiği açıklanmasa da Avrupa da pek çok Netflix kullanıcısı yayın kalitesinin arttığını belirtti. Yapılan paylaşımlar incelendiğinde: Danimarka, Almanya, Norveç gibi ülkelerin yayın kalitesinin yeniden 4K ye çıktığı belli oldu. Şirket, sunuculara çok yük yüklenmemesinden emin olmak için yayın akışını yavaş yavaş artırmakta.

Netflix

Hangi platformlar yayın kalitesini düşürdü?

Corona Virüsü vaka sayılarınında artış gösterildiği dönemlerde Mart ayında pek çok ülke çok katı önlemler almıştı. Bu süreç dahilinde Netflix harici Youtube, Amazon, Apple gibi şirketler başta olmak üzere pek çok şirket video yayın kalitesini düşürmüştü.

Önerilen Yazı
Sinema Salonları Temmuz Ayında Açılıyor

Önümüzdeki süreçte olaylar eğer tersine gitmek pandemi kontrol altında tutulursa, yayın kalitesi yeniden 4K’ya çıkacak. Netflix’in şuanda Türkiye üzerinde sunduğu yayın kalitesi de çok fazla düşük sayılmaz. Bu sebeple karşımıza kaliteli içerikler çıkmaya devam ederken bit rate değerlerinin bir süre daha düşük kalmasına göz yumabiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap