1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Netflix Türkiye’de Yasaklandı Mı? İddialar Büyüyor

Netflix Türkiye’de Yasaklandı Mı? İddialar Büyüyor

netflix1

Son saatlerde meydana gelen haberlerle beraber Netflix kullanıcıları gerçekten şaşırmış durumda. Netflix hakkında meydana gelen iddialara göre Netflix Türkiye’de yasaklandı mı? Geçtiğimiz saatlerde AK Parti ile bir pazarlığa oturan firma, Cüneyt Özdemir’in attığı tweet dizisine göre rest çekti. Peki Netflix gerçekten kapatıldı mı, kapatılacak mı veya bu işin sonu nereye varacak?

Netflix Türkiye’de Yasaklandı Mı İddiaları

Son dönemlerde başarılı dizi çekimleriyle gündeme gelen ve izleyici kitlesini her gün arttırmayı başaran Netflix, geçtiğimiz günlerde de Aşk 101 dizisiyle gündem olmuştu. İnsanları eşcinselliğe yönlendirmeyle suçlanan firma daha sonra böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylemiş, dizi oyuncularında da birtakım söyleşiler paylaşılmıştı.

Aşk 101 dizisinde yer alan Osman karakterinin eşcinsel olduğunu dile getiren kullanıcılara, dizi oyuncularından cevap gelmiş ve durum tamamen yalanlanmıştı.

Netflix Hükümetle Görüşme Gerçekleştirdi

İnsanları eşcinselliğe yönlendirmekle suçlanan Netflix, geçtiğimiz saatlerde de hükümetle birlikte bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin detayları henüz bilinmezken konuyla alakalı Cüneyt Özdemir de son durumu tweet olarak paylaştı. Cüneyt Özdemir’in tweetine göre görüşme son derece gergin geçmiş, Netflix rest çekmişti. Özdemir’in attığı tweet dizisinde ‘’Netflix ve AK Parti arasındaki görüşme restleşmeyle bitti. AK Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix tamamen rest çekti. Sansür Netflix tarafından da kabul edilmedi. Acaba, Netflix platformunu yayınlayan ilk ülke Türkiye’mi olacak?’’ ifadeleri yer aldı.

Görüşmenin gergin sona ermesiyle beraber ilerleyen günlerde mutlaka yeni haberler alacağız. Ancak restleşmeyle biten görüşmenin sonunda dizi ve film platformu olan Netflix’in yasaklanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü uygulanması gereken sansür hükümet tarafından dile getirilirken, bu durum firma tarafından da kabul edilmedi. İlerleyen günlerde veya saatlerde yeni bir haber geldiğinde yeniden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Önerilen Yazı
Cem Yılmaz Dizi Projesi Çok Ses Getirecek
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    Eşcinsellik falan hikayesi işin arap metkwzli fşrnadan bir şeyler kooarma davası hence bunlarınbAlkahı oara kabesi amerika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir