1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. Netflix Kurucusundan Başarı Tavsiyesi: Kitap Okumayın!

Netflix Kurucusundan Başarı Tavsiyesi: Kitap Okumayın!

netflix3

Kitap okumayın diyerek başarı tavsiyesi veren Netlfix kurucularından Marc Randolph, şu sıralar herkesin gündeminde ön plana çıkmaya devam ediyor. Hayata dair yenilikçi ve güçlü bir yapı ile ilerleyen ünlü girişimci, en azından kendini geliştirmek isteyen kişilere öneri olarak kitap okumayın diyor.

Teknolojik gelişmeler ve girişimler hayatımızın hemen hemen her yerinde bulunuyor. Eğitim için ve iş hayatı için açılan onlarca kurs ve sertifika yerleri var herkes için. Haliyle daha güçlü ve daha estetik bir dilde kişilerin kendini geliştirmesi durumu ön plana çıkarılıyor. Daha kaliteli, daha özverili ve yenilikçi bir dilde ilerleme kaydeden insanlar için işlerin kalitesi sürekli değişecek. Buna ek olarak çok daha hızlı bir yapıda ilerleme sağlayacak diyebiliriz. Kaliteyi ve profesyonel çalışmaları kendi içinde değiştiren ve ön planda yer alan ayrıntıların hepsini organize eden site çalışmaları için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Tüm dünyada hemen hemen pek çok kişinin yapımlarını bizzat takip ettiği içerik sitesi olan Netflix, kendi içinde geniş bir dilde hizmet sunmaya devam ediyor. Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre; Randolph verdiği röportajda, “Kitap okumayın. Online dersler almayın” dedi. Randolph, “Eğer gerçekten iş becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, becerilerinizi aktif biçimde kullanabileceğiniz yolları bulun” dedi.

Kitap Okumayın ama bizzat çalışın!

Netflix'in Zirveye Çıkışı

“Örneğin ailenizden birine ya da bir arkadaşınıza bir şeyler satmaya çalışın” diyor Randolph. Buna ek bir işi herhangi bir girişim firmasına pazarlamakla benzer becerileri gerektirdiğini belirterek, “Öncesinde gerçek satış fikirlerinizin ne olduğuna dair düşünmeniz gerekiyor. Daha önce neleri görmüşlerdi? Nasıl tepki verecekler?” ifadelerini kullandı.

Yani bir işi yaparken o işin okulunu okumak yerine bizzat o işle iştigal etmeye çalışın ve bu deneyimle hareket ediyor. Ek olarak çok daha hızlı bir ilerlemeye şahit olun diyor aslında. Bu durum pek çok kişi için önemli bir ayrıcalık yaratıyor ve hepimiz için de kaçırılmayacak bir kıstas olarak ön plana çıkarılıyor diyebiliriz. Daha detaylı ve daha hızlı bir çalışma mantığı ile ilerleyen sitemiz, sizler için güncel bilgileri sunmaya tüm hızıyla devam ediyor. Daha fazla detay için sitemizi takip etmeye devam edin.

 

Yorum Yap

Yorum Yap