1. Ana Sayfa
  2. İncelemeler
  3. Neler Farklı? | Toyota Yaris ve Yaris Cross
Trendlerdeki Yazı

Neler Farklı? | Toyota Yaris ve Yaris Cross

Toyota Yaris ve Yaris Cross Farkları Nelerdir?

Neler Farklı? | Toyota Yaris ve Yaris Cross

Toyota firması son zamanlarda ürettiği araçlarla gündemlerde yer edinmiştir. Firmalar tarafından üretilen hibrit modeller, alıcılar tarafından çok beğenilmiş gibi gözüküyor. Bizde bugün sizlere Japon firması olan Toyota’nın hibrit model çiftini karşılaştırıyoruz. Peki, Neler Farklı? | Toyota Yaris ve Yaris Cross

Neler Farklı? | Toyota Yaris ve Yaris Cross

Bildiğiniz üzere Toyota Yaris modeli geçtiğimiz aylarda yenilendi. Haziran ayında ön satışı alınacak olan Toyota Yaris’in yanına 2021 yılında piyasaya çıkarılacak olan Yaris Cross’u eklemeyi ihmal etmedi. İlerleyen süreçte insanlar araba alırken elbette bu iki araç hakkında araştırma yapacaklar. Vakit geçmeden biz bu araştırmayı sizin için yapıyoruz.

Maddi Yön Önemli!

Maddi Yön Önemli!

 

Her iki araç arasında aslında çok bi fark yok. Her iki araç da 116 bglik 1.5 litrelik üç silindirli hibrit motora sahip. Fakat Yaris Cross’un Toyota Yaris’e göre farkı, o hem önden çekiyor. Hem de firma tarafından AWD-i olarak adlandırılan dört çekere sahip olmasıdır. Tasarımın dışında olan diğer bir nokta ise elbette maddi yöndir. Yaris Cross’un şuanda ne kadara satılacağını bilmiyoruz. Fakat Toyota Yaris İtalya da 20 Bin Euro’nun altında satılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Toyota Yaris ve Yaris Cross Ölçüleri

Toyota Yaris ve Yaris Cross Ölçüleri
Toyota Yaris Toyota Yaris Cross
Uzunluk 3.940 mm 4.180 mm
Genişlik 1.745 mm 1.765 mm
Yükseklik 1.470 mm 1.560 mm
Aks mesafesi 2.560 mm 2.560 mm
Bagaj hacmi 286 litre Yaklaşık 350 litre

Köşeli mi? Yoksa Yuvarlak Mı?

Köşeli mi? Yoksa Yuvarlak Mı?

 

Her iki aracın adının içerisinde Yaris geçse de aslında Cross ile standart model arasında çok çok fark var. Cross da keskin çizgiler elmas temasını benimsemiş ve tasarımcılara göre de sağlam ve kullanışlı bir imajla sizlere sunuluyor. Tabi ki bu çizgiler Yaris de de kullanılıyor. Aslında Toyota Yaris daha yuvarlak ve daha kıvrımlı bir yapıya sahip.

Çamurluklarda ki Fark!

Çamurluklarda ki Fark!

Tasarım konusunda en belirgin fark da çamurluklardaki fark. Yaris de çıkıntılı olarak tasarlanmış olan bu kısım, Yaris Cross da çokgen formunda ve plastik parçalarla bezenmiş. Yani bize göre Yaris Cross ekstre boyutlarından ötürü biraz daha dikkat çekici duruyor.

Önerilen Yazı
Dizel Motorlu Honda Devri Kapanıyor!

 

Kabinler Hemen Hemen Aynı!

Kabinler Hemen Hemen Aynı!

 

Eğer bu araçlardan herhangi birini alacaksanız ve kabinlerini merak ediyorsanız aralarında herhangi bir fark olmadığını belirtmek isteriz. İki adet Japon yapımı direksiyon simidi, merkezi konsol, havalandırma çıkışları, multimedya ekranı, kapı paneli ve koltuk döşemelerinde olan farkı göz ardı etmemek lazım.

İç Mekanlarındaki Farklar

İç Mekanlardaki Farklar

Yaris ve Yaris Cross arasında göze çarpan ilk fark, gösterge panelleri. Standart model ile arasında bilgisayar farkı olan, iki göstergeyi benimseyen bu araç oldukça ilgi çekici. Cross da ise yer alan hız göstergesi ile bütünleşik tasarlanan iç mekan oldukça güzel gözüküyor.

Eğer, ekstra kullanışlılık ve dört çeker bir sisteme ihtiyacınız yok ise Yaris Cross sizin işinizi görecektir. Yoksa Yaris de Cross dan aşağı kalır bir otomobil değil.

6.5110
6.5
Toyota Yaris ve Yaris Cross Farkları

Toyota Yaris ve Yaris Cross arasında çok bir fark olmasa da sizlere bu farklardan bahsetmek istiyoruz.

  • Konfor 8
  • Fiyat 5
  • Güvenlik 7
  • Tasarım 6
Yorum Yap

Yorum Yap