1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. NBA Microsoftla Birlikte Maçlarda Sanal Seyirci Modeline Geçecek!

NBA Microsoftla Birlikte Maçlarda Sanal Seyirci Modeline Geçecek!

2020-07-25_15-52-31

NBA Microsoftla birlikte bir çalışma üretiyor. Sanal seyirci modeline geçmeyi düşünen NBA, bu konuya dair maçlarda sanal seyirci konusunda bir çalışma yapacak gibi görünüyor. Basketbolun en yoğun şekilde karşımıza çıktığı NBA, koronavirüs nedeniyle uzun zamandır hiçbir karşılaşmaya ev sahipliği yapmadı.

Ancak bu durum 30 Temmuz’da karşılaşmaların yeniden başlamasıyla birlikte bir son bulacak. Karşılaşmalar, hiçbir izleyicinin yer almayacağı Orlando’daki ‘bubble’da gerçekleşecek. Bu yüzden daha detaylı ve aktif bir çalışma ile ön plana çıkarılan her bir detayı ve dengeyi kendi içinde kullanabilir ve incelemeye başlayabiliriz.

Yenilikçi ve farklı fırsatlarla birlikte organize edilen bütün seçenekler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Bu konuyla ilgili olarak NBA yeni bir çalışmaya dahil olmak istiyor ve maçlarda izleyici olacak ama yine de canlı izleyici adına dijital izleyici yapısı da karşımıza çıkıyor.

Sanal seyirci modeli pek çok maçta karşımızda olacak!

NBA ile ilgili olarak maçlarda sanal seyirci yapısı son dönemde çok farklı bir yapıda ilerliyor ve çalışmaların hemen hemen hepsi sizlerle ilgili çözüm üzerinde duruyor. Together modu ile ilgili olarak insanların seçeneklerini ve beklentilerini kullanmaları adına bir çalışma sunuluyor. Sanal stantlarda oturuyuor gibi gösterilecek olan insanlar bir yanda sanal seyirci olacak ve bu durum da herkes için farklı bir deneyim yaşatacak insanlar için. İnsanlar için canlı platform yapısı ile aktarılacak olan bu sistem, maksimum 320 sanal izleyici yapısı oluşturacak ve bu sayede çok daha etkili olacak.

İnsanların seslerinin de ön plana çıktığı bu projede daha etkili ve yoğun bir çalışma da karşımıza çıkmış olacak. Daha detaylı ve daha estetik bir dilde hepimize dair bir hizmet bize de mutlu bir çözüm oluşturacaktır. NBA’in yeni maç sistemi kapsamında kameraların yerleşiminde ve kullanımında da değişiklik olacak. Yapılan açıklamaya göre kameralar, normalde saha kenarında oturan seyircilerin yerini alabilecek.

Bununla birlikte oyuncuların güvenliği için sahaya yakın kameraların büyük çoğunluğu uzaktan kontrol edilecek. NBA, geçtiğimiz mart ayında Utah Jazz’da bir oyuncunun koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla birlikte sezonu askıya almıştı. Uzun süredir beklenen maçlar, Walt Disney World Resort’ta ‘bubble’ ismi verilen ve oyuncuların, personelin ve medyanın sürekli test edildiği yerde yeniden başlayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap