1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. NBA 2K20 Steam’den Büyük Darbe Aldı
Trendlerdeki Yazı

NBA 2K20 Steam’den Büyük Darbe Aldı

nba-2k20-legend-edition

NBA 2K20, 2K seisinin en yeni oyunu olmasının yanı sıra Steam’deki en olumsuz yorumları alan 2. oyun olarak yerini almış oldu.

2005 yılının 25 Ocağından beri hayatımızda bulunan 2K Games çıkış yılından beri her sene bir NBA oyunu yaparak markete giriyor. Son senelerde çıkardıkları oyunların oyuncular tarafından büyük bir düş kırıklığı olarak karşılanıyor.

Bu düş kırıklığının en büyük sebebi ise tabiki oyunun mekaniklerine gömülmüş şekilde bulunan mikro ödeme sistemi olarak görülüyor.

Oyun kendininizi geliştirmek veya takımınıza yeni birini eklemek adına sürekli oyunun kendi bakiyesi olan “VC” almanız yönünde itiyor.

NBA 2K20

Peki oyuncuları rahatsız eden tek durum bu mu? Elbette ki hayır. Yaratmış oldukları karakterlerin sahib oldukları özelliklerin oyunun içinde bir anlam ifade etmediklerini de düşünen oyuncular bu durumu anlatmak adına bir kaç örnek de veriyorlar.

Genel yetenek olarak karekterinin 99 üzerinden 93 gibi bir yetenek sıkalasın da olmasasına rağmen sürekli olarak şut kaçırdığını ve 70 yetenek seviyesindeki hali ile nerdeyse aynı halde olduğunu idda eden oyuncular da mevcut.

Bir diğer konu ise oyunun içindeki hız mekaniğinin bozuk olması. Karekterlerinin hızlarını ne kadar arttırsalar da diğer oyuncuların onlara kolaylık ile yetiştiklerini hatta ondan daha hızlı olduklarını idda ediyorlar.

Bu tarz şikayetlerini de Steam’de bulunan NBA 2K20 sayfasına yazmaya kendilerini adeta adamış bir durumdalar. O kadar çok kötü yorum bu sayfada birikti ki Steam üzerinde bundan fazla kötü yorum almış tek oyun Flatout 3 adında ki bir oyun.

Oyunun kötü yorumlarını bir genelleme içinde anlatmamız gerekir ise. Yapılan 1.800’e yakın yorum ve değerlendirmenin sadece ve sadece %16’sı oyunu olumlu olarak görüyor. Bu kadar büyük bir öfke toplamasına rağmen 2K Games herhangi bir şekilde bir açıklamada bulunmadı.

Tahminlerimize göre önümüzde ki günlerde büyük bir güncelleme getirilerek. Oyunun bu sorunları veya kötü mekanikleri değiştirilmez ise bundan sonra çıkacak 2K Games oyunlarının satış aşamasında büyük bir düşüş bizleri beklemekte.

 

Yorum Yap

Yorum Yap