1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Nargile Koronavirüs Yuvası Çıktı!

Nargile Koronavirüs Yuvası Çıktı!

fahrettin koca

Ülkemizde 1 Haziran tarihi ile yapılan normalleşme planlamalarında bir çok mekan açılmıştı. Fakat nargile kafeler açılmadılar. Türkiye’de yapılan yeni bir araştırmaya göre nargile koronavirüs için en uygun alanlardan birisi çıktı. Detaylar yazımızda..

Nargile Koronavirüs Yayılmasına Yol Açıyor!

Türkiye’de yapılan normalleşme çalışmaları sonucunda kafeler ve lokantalar açıldı. Avm’ler berberler gibi yerlerin açılmasına karşın nargile kafelerinin açılmaması nargile işi yapan kişilerin hiç hoşuna gitmemişti. Yapılan araştırmalar bu konuda alınan kararın ne kadar doğru olduğunu kanıtlar nitelikte. Nargileler içerisinde çok sayıda mikroorganizma ile beraber koronavirüs için bir yaşam alanı haline geliyor.

Önerilen Yazı
YouTube’dan Çocuk İstismarı Videoları İçin Hamle

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü gündeme dair ve koronavirüs salgınına dair bazı açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: “Nargile üzerinde yapılan çalışmalarda çok fazla mikroorganizma ve bulaşma oranının yüksek olduğunu görüyoruz. Kovid-19 öncesinde de böyle çalışmalar var.“ açıklamasında bulundu.

Vaka Sayısı Ne Zaman 100’ün Altına İner?

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, koronavirüs günlük vaka sayısının ne zaman 100’ün altına ineceğini tahmin edebildiklerini söyledi. Hasan Tezer, günlük yeni vaka sayısının 100’ün altına temmuz ortalarına doğru inmesini beklediklerini ifade etti. Virüsün pandemi olmaktan çıkacağı tarihi ise 2021 ortaları olarak tahmin edebildiklerini ifade etti.

Peki sizce koronavirüs daha ne kadar zaman hayatımızda olacak? Düşüncelerinizi bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap