1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Nadir Bulunan Ford GT Roadster Fiyatı Küçük Dilinizi Yutturabilir

Nadir Bulunan Ford GT Roadster Fiyatı Küçük Dilinizi Yutturabilir

2020-07-05_13-39-38

Ford GT Roadster fiyatı küçük dilinizi yutturabilir. Şu sıralar bir açık artırma için hazırlanan Ford GT, oldukça yüksek fiyatlarda satışa sunulacak gibi görünüyor. 1965 senesinde yarışlarda yer alan Ford GT Roadster, Le Mans yarışlarında adeta bir efsane olarak boy göstermişti.

Bugüne kadar pek çok aracın açık artırmasına şahit olmuşuzdur lakin bu araç başka bir şey. Çünkü önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan açık artırmada 1965 Ford GT Competition Prototype Roadster aracının satışı gerçekleşecek. Bu araç oldukça nadir bulunuyor ve kendini her zaman en üst sırada tutuyor.

Ford V Ferrari filminde de yer alan bu araç, Ferrari’yi yenmek için üretilmiş. Hem de 24 saatlik bir yarışta. Tabi daha sonra Ford markası farklı araçlara yönelmiş ve bu aracın üstü açık versiyonlarına geçiş sağlamış.

Ford GT Roadster, dünyanın en nadir arabalarından biri!

Açık artırmaya dahil olacak olan bu araç için günümüze kadar gelmesi ve hala taptaze canlı bir şekilde kalması çok önemli bir detay. Açık artırmada da kendine has bir tarzda satış yapılacak olan araca dair pek çok özellik de piyasaya sunulacak gibi görünüyor. Kar Kraft yarış bölümüne aktarılan bu araç için, zamanında söyleyecek o kadar çok hikaye ve anlatım vardı ki oyunlarda ve yarışlarda herkes bu araçların sırrından bahsediyordu. Daha kaliteli, daha güzel ve verimli bir kullanım ile birlikte yarış odaklı üretilen bu araç için müzayede fiyatı sizce ne kadardır?

Araç 2013 senesinde hayatını kaybeden Dean’in ardından Dana Mecum tarafından satın alınmış ve özenle restore edilmiş. Bu aracın en büyük özelliği dünya üzerinde tek olması ve hiç bir örneğinin olmaması. Safkan bir yarış otomobili olması oluyor. 1965 model olan bu araç için açık artırmalar bir servete mal olacak gibi. Açık artırma için de aracın tam olarak 7.5 milyon dolar dan başlayıp (yani ortalama 52 milyon TL tutarına geliyor) 10 milyon dolara kadar süren bir müzayede ile satılacağı düşünülüyor. Bu araç için 70 Milyon TL verir miydiniz peki?

 

Güncel olarak durum şuan bu şekilde. Yakın zamanda düzenlenecek olan bu müzayede için güncel haberleri vermeye devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap